Jei googlinate, kaip palaikyti idealią tvarką virtuvėje, greičiausiai persitvarkote namus arba keliatės gyventi į naujus. Kitas variantas – negalite, o galiausiai ne itin norite skirti daug laiko tvarkos palaikymui. Pirmu atveju tai puikus žingsnis įsivertinti, ko ir kiek reikia, jog virtuvė atliktų savo funkciją bei būtų jauku joje. Antru – vėlgi, turite du variantus: keičiate įpročius arba ieškote patogių būdų, kaip išlaikyti tvarką virtuvėje be didelio vargo. 

Patariame ieškoti patogių, tačiau išmanių būdų, nereikalaujančių didelių pokyčių iš jūsų. Visi žinome, jog lengviau pradėti nuo mažų žingsnelių! Mes jums padėsime paruošę 5 patarimus, kuriais pasinaudojus virtuvė išliks tokia tvarkinga, jog netikėtai užėjus svečiams daugiau nebereikės kartoti: “Nespėjau susitvarkyti, atsiprašau…”!

1. Išnaudokite visą gaminimo laiką

Kepant, verdant ar troškinant maistą nuo jo atsitraukti gana sunku. Norėdami patiekti tobulai paruoštą patiekalą vis žvilgčiojame į laiką ir tikriname jo būklę. Tai yra jūsų proga neatsitraukiant nuo puodų susitvarkyti virtuvę. Įsivaizduokite, kaip po to malonu skanauti jaukiai ir švariai sutvarkytoje virtuvėje.

Sočiai pavalgę užsimanysite dar pabūti malonumo kupiname jausme. Visi žinome, kaip apima mieguistumas, kol maistas skaidomas jūsų pilve. O jei kur skubate išlėkti, grįžus nebesuksite galvos dėl indų prikrautos kriauklės. Tad panaudokite tą laukimo laiką ir energiją indams išsiplauti bei stalviršiui nusivalyti.

2. Turėkite dubenį šiukšlėms

Gamindami maistą neapsieiname be šiukšlių. Net 35.4% mūsų šiukšliadėžių užima maisto atliekos. Nemažai, tiesa? Be to, nuo daržovių, vaisių ar mėsos likusios smulkios atraižos, paliktos ant pjaustymo lentos, laikui bėgant pridžiūsta ir tampa sunkiau nuvalomos.

Jog kiekvieną kartą pjaustant daržoves ir vaisius netektų vaikščioti ar lenktis link šiukšliadėžės (tikėtina, kad pakeliui numetate bent menkiausią dalį jų), pasistatykite šalia tam skirtą dubenį. Po visų ingredientų pjaustymo dubenėlyje sukauptas maisto atliekas kuo puikiausiai vienu ypu išpilsite į šiukšliadėžę.

3. Pasirūpinkite kvapu

Jau aptarėme, kiek daug šiukšlių lieka po maisto gaminimo. Klausimas – ar teko išnešti maišą šiukšlių anksčiau laiko, t. y. dar nespėjus maišo iki galo užsipildyti, tik dėl nemalonaus kvapo? Spėjame, kad bent kas trečias palinksėjo galva. Ypač kvapas greitai išduoda, kiek tvarkos iš tiesų palaikote virtuvėje. Ir net jei stalviršiai blizgės, jei ne jums, tai kitam žmogui tikrai norėsis greičiau palikti virtuvę. 

Pagrindinė šiukšlių kvapo priežastis yra pūvantys maisto likučiai. Jei pageidaujate švaros aromato (žinoma, įvairūs kvapikliai gali pagerinti situaciją, tačiau nemalonus kvapas vis tiek išliks), tačiau nenorite dažnai išnešti šiukšles, pasirūpinkite specialiai atliekoms rūšiuoti skirtu kibiru, kurį galite rasti paspaudę čia.

4. Plaukite šluostes indaplovėje

Galime sutikti, jog kempinės ir šluostės mažiausiai puošia mūsų virtuvę, tiesa? Ypač po kelių kartų panaudojimo, kuomet vis daugiau ir daugiau smulkūs maisto likučiai kaupiasi šiurkštesnėje kempinių pusėje. Neminint riebalų pertekliaus, kuris taip pat kaskart vis sunkiau išsiplauna iš šluosčių. 

Ką tokiu atveju daryti? Jei turite indaplovę, dėkite kempines ir šluostes kartu su visais indais plovimui. Išplaus geriau nei plautumėte įprastai ir tarnaus ilgiau, nes jų nereikės gręžti rankomis. 

5. Stebėkite, kur paliekate daiktus skubėdami

Turbūt nėra geresnės idėjos, kaip pritaikyti virtuvę pagal jūsų gyvenimo būdą. Žinoma, įsikėlus į naują vietą susidėliojame įvairius daiktus taip, kaip mums tuo metu atrodo geriausiai. Eigoje galima pastebėti, kaip daiktai atsiranda kitose vietose nei jiems paskyrėte, ir pamažu virtuvėje susiformuoja netvarka. Galite pykti ant savęs, jog nesugebate išlaikyti tvarką. Arba susitaikyti su ja, nes tiesiog neturite pakankamai laiko dėlioti kiekvieną daiktą. 

Mes turime dar trečiąjį variantą – ten, kur iš tiesų paliekate daiktus, ypatingai skubant, yra jums patogiausia vieta juos laikyti. Na, neturime omeny tokių pavyzdžių kaip ant kėdžių kabantys rūbai. Ne, tai tiesiog signalas, kad galbūt tuos daiktus galite laikyti arčiau durų arba žemiau lentynų. Įkurkite jiems vietelę, jog patogiai, tačiau tvarkingai būtų palikti. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist