Užupio g. 28 esantis namas, kuriame gyveno žinomas tapytojas, poetas, prozininkas Leonardas Gutauskas, buvo papuoštas meno kūriniu – atminimo ženklu. Jis skirtas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui atminti, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Pagal L. Gutausko piešinį „Trys lašišos“ jo sūnus, skulptorius Tadas Gutauskas, sukūrė pastato puošybos elementą „Vilnios žvejai“. Iš plieno pagamintas atminimo ženklas atidengtas praėjus metams po netekties ir skirtas 84-osioms menininko gimimo metinėms paminėti. 

Kultūros ministras Simonas Kairys pranešime pažymi, kad visą savo gyvenimą paskyręs kultūrai ir menui, L. Gutauskas buvo išskirtinis menininkas: „L. Gutausko kūryba – tai ištisa multikompleksinio talento epocha. Teksto ir vaizdo sinteze kūrėjas įprasmindavo tai, kas tikra ir amžina. Didelis džiaugsmas, kad dabar įprasmintas ir šio iškilaus meno žmogaus atminimas“.

Pasak T. Gutausko, šviesaus atminimo tėtis vertintas ne tik už savo indėlį į Lietuvos kultūrą, bet ir už atvirą žmonėms širdį.

„Tėvukas buvo labai dosnus, mylėjo žmones ir visada dalijosi savo kūriniais. Jei tik kas užsukdavo apžiūrėti paveikslų, jis visuomet tam žmogui kažką padovanodavo – knygą, miniatiūrą ar piešinį – net jei svečiai tiesiog atvyko pabendrauti, o ne meno kūrinių įsigyti. 

Todėl labai simboliška, kad pozityvias emocijas jis ir toliau skleis per tai, ką pats mylėjo labiausiai – meną. 

Tėčiui atminti skirtas ženklas įprasmina ne tik visą jo kūrybos kupiną gyvenimą, bet ir dosnumą – atminimo ženklas atviras visuomenei ir bet kuriuo metu pasiekiamas visiems, norintiems jį pamatyti“, – sako T. Gutauskas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist