Jono Meko skersvėjis – magiška Užupio jungtis su Vilniumi ir Vilnele. Todėl visai nekeista, kad pavasariniai potvyniai užnešė į Skersvėjį naują instaliaciją – pulkelį baidarių.

Jono Meko Skesrvėjo gatvelė Užupyje – ypatinga vieta, kuri tiek fiziškai-geografiškai, tiek ir metaforiškai sujungia miesto upę gatvę su vandens upe.

Gatvių instaliacijų meno galerijoje ARTerija eksponuojamoje instaliacijoje skleidžiasi gamtinės, istorinės atminties santykis su vieta ir žmogumi. 

Tekančios upės vaizdinys, tai nuolatinė, nenutrūkstama gyvybės forma. Vilties, laukimo, prašymo ir tikėjimo – atplaukiančia baltos pieno putos, būsena. Upės Žemę maitina, globoja ir gelbsti tarsi mūsų pačių kraujagyslės kūne. 

Monikos Žaltės video kūrinyje tekanti upė atspindi sudėtingą sistemą, nematomą plika akimi, pulsuojančią ir tekančią. Judėjimas unikalus tiek  žmogaus, tiek upės istorijoje.

Linos Jonikės perkonstruotos ir prikeltos naujam gyvenimui baidarės sukurtos iš džinsinio audinio  fiksuoja laiko atkarpą, kuri negrįš, tačiau yra atpasakojama kaip jaunystės prisiminimo ir meilės istorijos artefaktas.  Dekonstruotas senas objektas, prikeliamas naujam suvokimui ir prasmėms. Džinsas, kuriuo menininkė dengia seną baidarę, siejamas su laisvės simboliu ir artumo metafora, apjungia meilės istoriją, įženklindamas bendrystę ir kelionę kartu gyvenimo upe. 

Instaliacijos kuratorė Julija Janus, instaliacija „Žemyn Upe“ yra gatvių atviro meno galerijoje ARterija. Daugiau apie galeriją https://www.miestokvartalas.lt

Taip pat aplankę 25-tą švenčiantį Užupį rasite ir Julijos Janus sukurtą Gabrieliaus sparnų instaliacija: „Gabrielius nusiėmė sparnus ir nuėjo į dušą” kuri laukia visų, norinčių pasijusti lyg Rojuje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.