Artimiausius mėnesius keliose Vilniaus seniūnijose ESO užsakymu elektros oro linijų apsaugos zonose bus genimi medžiai. Poreikis atsirado elektros tinklų specialistams per oro kabelių patikrą įvertinus, kad kai kuriose teritorijose želdiniai yra per arti elektros oro linijos laidų ir dėl to kelia pavojų tinklų saugumui, o kartu ir patikimam elektros energijos tiekimui. Pagal saugumo reikalavimus, minimalus atstumas nuo elektros kabelio iki medžio lajos turi būti 0,5 metro. 

Genima bus remiantis arboristo rekomendacijomis, stengiantis nepakenkti medžių būklei ir net bandant ją pagerinti.

„Netinkamai nugenėti po elektros perdavimo linijomis augantys ankstyvos brandos ar brandūs medžiai, tais atvejais, kai sunaikinto stiebo tęsinyje yra visomis kryptimis išsikraipiusios šakos, turi būti genimi tik tokiu būdu: taikant figūrinį formuojamąjį genėjimą ir suteikiant lajai taisyklingą geometrinę formą. Tad dabar bus trumpinamos išsišovusios 1–3 metų šakelės lajos išorėje. Draudžiama nustuobrinti medžius, paliekant tik stiebą arba tik stambiąsias šakas – tai yra, nupjaustant smulkiąsias šakas. Būtina suformuoti figūrinį formos karkasą“, – reikalavimus genėjimo komandai įvardijo „Vilniaus miesto parkų“ arboristas Renaldas Žilinskas.

Kai kuriais atvejais tam, kad būtų pasiektas tinkamas rezultatas, teks trumpinti ir stambesnes šakas, tad bent vienerius metus po šių darbų medžiai vis dar neatrodys deramai – rezultatas bus matyti tik kitų metų vegetacijos sezono viduryje. Tačiau be tokio trumpinimo nebūtų įmanoma suteikti medžiams formos karkaso ir apsaugoti jų nuo išlūžimo ar išvirtimo, kuris gresia dėl anksčiau neatsakingai genint pažeisto kai kurių medžių stabilumo.

Darbai pradedami nuo Žvėryno ir Panerių seniūnijos, vėliau specialistai keliaus į Naujininkų, Naujosios Vilnios ir Rasų seniūnijas, taip pat – Antakalnio  seniūniją (Nemenčinės pl.). Genėjimą planuojama baigti iki lapkričio pabaigos. Vėlesni darbai bus planuojami pagal ESO monitoringo duomenis. 

Dalį darbų atliks bendrovė „Agminta“, vėliau, pagal susitarimą su ESO, genėjimo darbus organizuos savivaldybė, o darbus atliks bendrovė „Stebulė“. 

Gyventojai įspėjami, kad dėl saugumo kai kuriais atvejais darbų vykdymo vietoje gali būti atjungiama elektra. Apie tai jie bus informuojami iš anksto. 

R. Žilinsko nuotraukoje – netinkamu genėjimu sužaloti medžiai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist