Kaip ir kiekvienais metais, po vienu stogu šis renginys suburs smalsuolius, aludarius, gurmanus ir norinčius tokiais tapti. Ir nors alus lietuvių kultūroje yra vienas iš seniausių gėrimų, šį kartą kalba eina apie šiuolaikinę kultūrą, kuri remiasi į tą pačią istoriją. Žmogšala visuomenei pristatys ypatingai platų kraftinio alaus asortimentą, kuris yra gaminamas Lietuvoje ir pas mūsų artimiausius kaimynus latvius ir estus. 

Tai ką vis tik reiškia „kraftinis“?  

Angliškas terminas craft („kraft“) verčiamas kaip „meistriškai padarytas“ dalykas ir iš esmės suvokiamas kaip kokybės kriterijus. Šis terminas savyje talpina ir daugiau prasmių: naujos technologijos, atkurti receptai, maža gamybos apimtis. Todėl jo griebėsi daug alaus gamintojų savo produkcijos „pagerinimui“. 

Šių metų Žmogšalos pagrindinis organizatorius – asociacija „Alaus brolija“ nusprendė atrinkti ir sukviesti kuo daugiau tų Lietuvos kraftininkų, kurie gerina savo produkciją ne etiketės iškalbingumu, o kuriamais naujais receptais, griežtai lankantis gamybos procesų ir įberiant žiupsnelį meilės bei humoro. Šio festivalio-parodos tikslas – kuo kilniausias: siekiama, kad renginio lankytojai galėtų išplėsti akiratį, ugdytų savo skonių receptorius ir ateityje reikalautų iš gamintojų tik meistriškai, kokybiškai pagaminto alaus. Todėl degustavimui jau paruoštos firminės 150 ml taurelės suteiks galimybę mažais kiekiais paragauti kuo daugiau kuo įvairesnio alaus. Be to, svarbiausia renginio dalis – susitikimai ir pokalbiai su pačiais aludariais. 

Šaltas alus žiemą? 

Iš tiesų toks klausimas kyla tik tiems, kurie apie alų žino tik tai, kad jis būna šviesus arba tamsus, na, dabar dar ir nealkoholinis. 

Tikriausiai geriausias atsakymas į šį klausimą, tai šis komentaras, kurį gavome iš vieno festivalio lankytojo Audrius Pučo: „Pirmajame festivalyje buvo nedidelis šokas, kai supratau, kad žiemą galima gerti alų kaip ir vasarą, tik reikia kitokio. Kai paragavau tokio stipraus alaus, kuris visiškai nepanašus į tą “stiprų” my…lą kurį pardavinėjo dar bambalių laikais. Atradau sau kažką naujo ir įdomaus. Nuo pirmojo festivalio nepraleidžiu nei vieno ir kaskart randu sau kažką naujo ir įdomaus. Ačiū a.a. Vidmai už šią mintį ir jos realizavimą.“

Beje, a.a. Vidmantas Laurinavičius, dar visų vadinamas Vidma Alutis, kaip tik ir buvo šio festivalio sumanytojas ir organizatorius, kuris neleido Lietuvos alaus kultūrai likti civilizuoto pasaulio paraštėse. 2014 m. suorganizuotas pirmasis žiemos egzotinio alaus festivalis Žmogšala šiandien jau gali didžiuotis, kad yra vienas ilgiausiai be pertraukos organizuojamas toks renginys Lietuvoje. 

Apie naujienas Žmogšaloje

Kadangi šių metų festivalis-paroda organizuojama a.a.Vidmos atminimui pagerbti, todėl buvo stengiamasi išlaikyti jo sumanytą formatą: patekimas į festivalį su bilietais, kurie prie įėjimo keičiami į 150 ml degustacinę firminę taurelę, o alus bus keičiamas į vietinę festivalio valiutą – specialius Žmogšalos žetonus. Renginio dalyviai profesionalūs alaus gamintojai ir eksperimentuojantys namuose, taip vadinami „naminukai“. 

Pirma gera naujiena – į festivalį su trenksmu grįžta Lietuvos kraftininkai! Per tą laiką nemažai naminukų užaugo iki puikių nepriklausomų alaus bravorų. Ir renginio organizatoriai labai didžiuojasi galėdami pasakyti: dalyvauja visos Lietuvos alaus daryklos, kurios organizatorių nuomone yra priskirtinos kraft kategorijai.

Kita šių metų naujiena – vyks žiemiško alaus rinkimai. Savo alų dalyviai pristatys lankytojų „teismui“.  O žiemiškam alui priklauso būti truputį labiau egzotiškam, labiau tamsiam ir labiau stipresniam!

Nauja ir tai, kad šiais metais festivalio nuotaiką kurs, o ir garso takelį suks DJs Smetona! Veiks „Žmogšalos radijas“. 

Ir tikriausiai pati geriausia naujiena, pirmą kartą renginys vyks Kablyje! Patogi vieta ne tik vilniečiams, bet ir atvykstantiems svečiams. 

Tad dar kartą raginame kabintis už kokybės, o ne kiekybės ir tobulėti kartu su Žmogšala! Iki pasimatymo 2020 02 22!

***

DETALĖS:

Renginio vieta: KABLYS + KULTŪRA (adresas Kauno g. 5, Vilnius)

Renginio data: 2020 02 22

Renginio pradžia: 12:00

Renginio pabaiga: 22:00

Renginio puslapis: https://www.facebook.com/events/768125937004334/

Renginio organizatoriai: 

Asociacija „Alaus brolija“ – https://www.facebook.com/AlausBrolija/

Atvykstamojo turizmo kompanija „Vilnius In Love“ – http://vilniusinlove.lt

BILIETAI:

Bilietai internetu: https://www.tiketa.lt/LT/zmogsala_2020__ziemos_alaus_festivalis_vilniuje_22972

Bilieto kaina – 10 EUR (į bilieto kainą įeina firminė degustacinė 150 ml taurelė, kurią gausite jau atvykę į festivalį). 

Turėkite omeny – perkant bilietą festivalio metu, taurelę teks įsigyti atskirai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist