Maistas

Valentino diena restorane: kokie staliukai populiariausi ir kiek kainuoja vakarienė?

Nors šiluma ir dėmesingumas yra kasdieniai romantiškų santykių atributai, vienomis dienomis esame linkę vakarieniauti namie, fone skambant televizoriui, o kitomis, pavyzdžiui, Valentino dieną – švęsti meilę, nuveikiant kažką nekasdieniško – apsilankant muzikiniame pasirodyme, vakarieniaujant ypatingame restorane, o galbūt suderinant abu šiuos dalykus vienu metu? Norintiems nustebinti savo antrąją pusę vertėtų suskubti – populiariausiuose restoranų laisvų staliukų nebėra.

Populiariausi staliukai – prie lango

Planuojant romantišką vakarą, itin svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Porų lūkesčiai meilės dieną yra didesni, jie nori, kad vakarienė būtų ypatinga ir jos nesugadintų perkeptas kepsnys ar prastas aptarnavimas, todėl lankytojų srautas šią dieną išauga tuose restoranuose, kuriuose poros rečiau lankosi kitomis dienomis.

Neatsiejama vakarienės dalis – romantiška atmosfera, kurią gali lemti ne tik tinkamai pasirinktas restoranas, bet netgi staliuko pasirinkimas. Restoranų darbuotojai sutinka, jog dažnai porai yra išties svarbu, prie kurio staliuko jie sėdės, todėl neretai rezervuojami konkretūs staliukai – pirmiausiai išgraibstomos nuošalesnės, jaukesnės ar prie lango esančios vietos gido atstovai pastebi, kad dėl šios priežasties, patys atkakliausieji pirmuosius staliukus rezervuoja dar prieš naujuosius metus. Iniciatyvos rezervuojant staliuką romantiškajai šventei šiek tiek labiau imasi moterys, nei vyrai, tačiau tendencija nežymi. „Meniu.lt“ duomenimis, iš visų rezervavusiųjų 46% yra vyrai, o 54% moterys.

 

Planas Valentinui – paskutinėmis dienomis

„Paskutinės minutės“ sindromas ne išimtis ir ruošiantis Valentino dienai, pastebi „Meniu.lt“ direktorius Laurynas Mažuolis – didžiausias rezervacijų suaktyvėjimas prasideda likus vos kelioms dienoms iki šventės pradžios, o pats pikas pasiekiamas tą pačią dieną.

„Net 60% rezervacijų, skirtų Valentino dienai yra atliekamos likus 3-ims dienoms iki šventės pradžios, o ketvirtadalis – pačią vasario 14-ąją. Be to, rezervacijų atliekamų „Meniu.lt“ skaičius per metus išaugo 550%. Įsimylėjeliai atranda šį rezervavimo būdą ir juo naudojasi vis aktyviau“ – informacija dalinasi
restoranų gido vadovas. 

Tą pačią tendenciją atskleidžia ir „Meniu.lt“ lankomumas: likus kelioms dienoms iki Valentino dienos, žmonės vis aktyviau pradeda ieškoti romantiškų vietelių vakarienei, o vasario 14-ąją ieškančiųjų, kaip nustebinti simpatiją srautas išauga daugiau kaip du kartus.

 

Prašmatnus vakaras už 70 eurų

Restoranai kasmet sulaukia įvairiausių prašymų padėti suorganizuoti kokią nors staigmeną, šventišką staliuko papuošimą ar specialų patiekalą. Pasitaiko ir sužadėtuvių, tačiau panašu, kad būtent valentino dieną jų mažėja. Tiesa, šį vakarą padaryti ypatingu stengiasi ne tik vyrai ar moterys, bet ir patys restoranai. Pastebima ryškėjanti tendencija vasario 14-ąją restoranuose siūlyti degustacinį meniu, kurtą išskirtinai meilės dienai.

„Romantišką jaukumą sukuria ne tik puiki patiekalų dermė, bet ir gyvos muzikos garsai. Nemažport

oje dalyje restoranų svečiuojasi svečiuojasi smuikininkai, saksofonistai ar baladžių atlikėjai, prisidedantys prie puikios vakaro atmosferos sukūrimo“ – pasakoja L. Mažuolis.

Didelė dalis restoranų, stengdamiesi sukurti romantišką atmosferą, Valentino dieną organizuoja specialią programą, kurios kaina svyruoja nuo 20 iki 85 eurų asmeniui. Pora už degustacinę vakarienę su programa turėtų būti pasirengusi sumokėti vidutiniškai 70 eurų. – pastebi L. Mažuolis.

 

Staliukai rezervuojami metams į priekį

Restoranų atstovai pasakoja, kad Valentino dieną poros yra linkusios šventiškai pasipuošti ir ragauti gurmaniškesnius, brangesnius patiekalus. Palangos restorano Onore šeimininkė, Ingryda Grušnienė, pastebėjo, kad Valentino dieną įsimylėjėliai mieliau renkasi taurę šampano vietoje putojančio vyno. Yra atvejų, kai vietos pasirinkimą lemia sentimentai – kaip pasakoja „La Boheme“ direktorė Vitalija Baimler-Saveikienė: „Turime nemažai istorijų, kai poros susipažįsta „La Boheme“, susižada ir po to net kelia tame pačiame restorane vestuves. Poroms svarbūs sentimentai, ir mielai sugrįžta paminėti svarbių datų.”

Panašia patirtimi dalinasi Kauno „Medžiotojų užeigos“ savininkas Ričardas Mačiulaitis: „Turime klientų, kurie mūsų restorane skyrė pasimatymus, šventė vestuves, paskui krikštynas.”Tokios poros tvirtai žino, kur nori švęsti valentino dieną , todėl nedelsia rezervuoti – „La Boheme“ direktorė pasidalino, jog pirmosios rezervacijos vasario 14-ąjai sulaukė dar gruodžio pradžioje. Tačiau ko gero ankstyviausia rezervacija gali pasigirti „Monte Pacis” restoranas, kuriame, kaip pasakoja, svetingumo komplekso „Monte Pacis” savininkė – someljė Indra Ramanauskienė, yra buvę atvejų, kai klientai po meilės dienos renginio iškart užsisakė staliuką ir nakvynę kitų metų Valentino dienai.

Nuo iliuzijų iki R. Dambrausko baladžių

Ypatingi renginiai vyks ne viename restorane: Vilniuje „Skybar“ budins miestą DJ pasirodymu, „Solt Dining“ – kvies įminti vakarienės paslaptį, „Bizarre“ skambės populiarios melodijos, „Long Road“ skleis saksofono garsus, „Vilkinė“ užburs dainuojamąja poezija, „Publike“ pasigirs itališki ir populiarūs kūriniai, „Stikliai“ paskęs prieblandoje ir žvakių šviesoje, o „Room 12“ pasitiks ypatinga 3-ių patiekalų vakariene. Kaune „Perkūno namai“  paruošęs dalijimosi vakarienę dviems, kvies degustuoti, skambant akordeono garsams, „Gustus“ vilios itališkais kvapais ir daininkų balsais, „Monte Pacis“ ruošia degustacinę vakarienę su slaptais ingredientais, „Fresh Buffet“ stebins šefo staigmenomis, „Svarstyklės“ prisipildys muzika ir iliuzijomis, „Portofino“ pražys pavasario gėlėmis, „Medžiotojų užeiga“ skambės gyva muzika.

 

Romantišką vakarą žada ir kiti Lietuvos restoranai: „Žaliajame slėnyje“ aidės meilės melodijos, „Amsterdam Plazoje“ skambės romantiškos žymių kūrinių muzikinės interpretacijos, „Pilialaukyje“ pasirodys „2 Donatai“, „Karpynėje“ dainuos Romas Dambrauskas, „Karčemoje Ružavoje“ gyvai atliekamų meilės melodijų taip pat netrūks. Ir tai tik maža dalis vasario 14-ąją vyksiančių renginių.

Kai jau išsirinksite tobulą vietą meilės dienos šventei, beliks mėgautis maistu ir vienas kito kompanija! Linkime visoms esamoms ir būsimoms poros šią dieną praleisti dalinantis ne tik gardžiais patiekalais bet ir šiluma, jaukumu bei stebinti vienas kitą ne tik vasario 14-ąją, bet ir bet kurią kitą metų dieną.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button