Maistas

Užgavėnės – blynų šventė (užsakymo vietos Vilniuje)

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos.

Anksčiau buvo tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Todėl būdavo valgoma net iki 12 kartų per dieną.

 

Tradiciniai užgavėnių valgis – blynai. Blynai, kaip ir dabar, taip ir tuomet buvo kepami. Dažniau kepdavo miltinius blynus. Kartais į jų tešlą įplakdavo ir kiaušinių. Kiek rečiau valgydavo tarkuotų bulvių blynus. Vėliau blynai pamažu pakeitė šiupinį. Jais būtinai vaišindavo svečius. Valgydavo vakare. Rūgščius blynus kepdavo iš mielinės tešlos, raugintos apie parą. Jie ypač populiarūs Žemaitijoje.

MadeinVilnius.lt pristato, kur Vilniuje šią dieną galima užsisakyti blynus į namus.

Verkių Vandens Malūnas

Užgavėnių savaitgalis malūne su puriais it šiųmetinis sniegas mieliniais blynais, pagardinti jau pavasariu kvepiančiais maistingų chia sėklų ir kitų gerybių uogiene. Užteks karaliauti lašininiui, į pergalę žengia kanapinis! 💪🏻Nepaprasto skonio uogienė su mieliniais blynais.

 

Rezervuokite blynus tel. 861595929.

Etno Dvaras

Metas paskanauti blynų! Užsisakykite gardžių blynų ir saugiai bei jaukiai Užgavėnes švęskite namuose. Išsirinktite net iš 12 skirtingų blynų rūšių!

Užsisakyti išsinešti kviečiame šiuose restoranuose: J.Kubiliaus g. 16, Vilnius, +370 685 70020; Ukmergės g. 369, PC „BIG“, Vilnius, +370 652 44312.

 

Bernelių užeiga

„Valgyk, kad pilvas plyštų, dirbk, kad akys lįstų“.

Užgavėnių blynų rinkinys – 4,90 € („Žemaičių“ blynas, bulvinis blynas su mėsa, mielinis blynas, lietinis su varške, padažai (grietinė ir uogų asorti).

Mieliniai blynai su sūdyta lašiša ir grietine – 4,50 €, Mieliniai blynai su uogų asorti ir grietine – 3,90 €, Čirviniai blynai – 4,50 €.

 

Lietiniai blynai – 3,90 € (su varške ir uogų asorti, su kumpiu ir sūriu, su mėsa arba su vištiena ir sūriu).

Žemaičių blynai – 4,50 €, Kėdainių blynai – 4,50 €, Bulviniai blynai – 3,90, Dainavos krašto grikių blynai su miško grybų padažu – 4,50 €.

Užsakymai Vilniuje: J. Lelevelio g. 6, tel.: +370 663 60232

 

Agotos gryčia

Antradienį Užgavėnės – blynu diena! Agotos gryčioje galėsite paragauti įvairių mielinių, lietinių ir bulvinių blynų. Mūsų meniu papildys mieliniai blynai: ⁃ su obuoliais ⁃ su razinomis

Ypatinga mielinių blynų kaina 3,6€

Užsakymai priimami tel. 8-5 2426205

Pirmas Blynas

Blynų restoranas „Pirmas blynas“ vykdo kulinarinę ir socialinę misiją. Restorane dirba asmenys su negalia. Darbuotojai ne vien tik įtraukiami į darbo rinką, bet ir mokomi naujų darbo įgūdžių.

Restoranas ruošiasi Užgavėnėms: vegan blynų suktinukai.

Tel. nr. (8-617) 93037

La Crepe

Nepamirškime šios gražios žiemos šventės – Užgavėnių. Juk tai – dar viena puiki proga pasimėgauti šventine nuotaika ir dangiškais blyneliais.

“La Crepe“ juos gamina pagal užsakymą. Nepraleisk progos pasivaišinti pats, o gal net nusiųsti Užgavėnių dovanėlę draugui ar kolegai.

Paskambinus į restoraną ir užsakius maisto išsinešimui, pritaikoma net 30% nuolaidą.

Spoon Out

Kada paskutinį kartą šventėme Vasario 16-tą ir Užgavėnes kartu? Sveikiname visus ir skanaujame šiai progai keptų lietinių su kiaušinio-spirgučių dažiniu! Geltona tai mūsų ciberžolė, Žalia tai špinaaatai, Raudona tai burokėliai.

Halės turgus (Pylimo g. 58) (+370 694 97 356)

Užupis (Malūnų g. 4) (+370 695 65 545)

Druska Miltai Vanduo Kepykla

Varysime lauk Žiemą, kuri šiais metais sužavėjo savo neįtikėtinu grožiu. Šią šventinę dieną kepykla dirbs įprastu laiku nuo 9-16 val. Turėsime pilną meniu su trijų rūšių blynais, cruffinais, cinamoninėmis bandelėmis ir t.t. Jūsų išankstinių kepinių užsakymų laukiame žinute Facebooke. Iš anksto užsakyti nebūtina, tačiau jums atvykus jau rasite sukrautą lauknešėlį Blynus bei kitus ilgųjų pusryčių patiekalus galite užsisakyti Wolt programėlėje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button