Maistas

Torto papuošimai – grožis, kurio nesuvalgysite

Sveikos gyvensenos idėjos šiuo metu yra „ant bangos“. Kenksmingų produktų atsisakoma ne tik dėl dailių figūros linijų ar dėl sveikatos sumetimų, tai – savotiška pasaulėžiūra. Tačiau kad ir kaip sveikai begyventume, artėjant vestuvėms, jubiliejui ar kitai reikšmingai progai, rinkdamiesi tortus, keksiukus ir kitus skanumynus, žiūrime didelėmis akimis ir aikčiojame it vaikai. Ar kada nors pagalvojote, jog torto papuošimų valgyti nebūtina? Pastarųjų funkcija – grynai estetinė, o skonio receptoriams pamaloninti užtenka to, kas slypi po dekoro elementais. Nevalgomi, stilingi bei originalūs tortų papuošimai vis dažniau atsiduria ant mūsų šventinio stalo. Juos gaminančių asmenų nuolatiniais klientais tampa skanėstų kepyklėlės bei švenčių dekoratoriai, originalią dekoraciją, pagyvinančią patį paprasčiausią namuose keptą tortą, galime įsigyti ir mes.

Raudoni gėlių žiedlapiai, žali lapeliai – įgudusios šeimininkės ranka mikliai ant torto išraito papuošimus, o pirkti skanumynai dekoruoti dar įmantriau. Dėl torto gabalėlio su papuošimu tikriausiai esate varžęsi ir jūs. Žinokite – visai be reikalo. Tos valgomos gėlytės ir kiti dekoro elementai dažnai net nėra skanūs, o, pasidomėjus pastarųjų sudėtimi, dėtis grožį į burną apskritai nebeliktų noro. Valgomiesiems torto papuošimams formą bei spalvą suteikia cukrus ir įvairūs sintetiniai dažikliai. Minėtų komponentų žala organizmui yra kur kas didesnė nei keli šimtai gramų papildomo svorio, atsiradusio suvalgius torto biskvito, pertepto kremu.

Valgomi tortų papuošimai kritikuojami ne vien dėl žalingo poveikio sveikatai – abejotinas ir pastarųjų estetinis vaizdas. Šiai torto puošimo technikai trūksta originalumo – kartojasi spalvos ir ornamentai. Aišku, esame matę ir tortų, kurių puošyba gali būti lyginama su mini meno kūriniu, bet tokiu atveju saldėsis atrodo kaip eksponatas ir „iškrenta“ iš bendro estetinio konteksto. Prie baltos mišrainės dubens tradiciškai puošti tortai gal ir derėdavo, tačiau šiandien, kai didelis dėmesys skiriamas šventės dekoravimui, ieškoma naujų sprendimų. Iš faneros ar akrilo stiklo išpjauti ir norima spalva nudažyti papuošimai, „nutūpiantys“ ant torto, tampa šventinio stalo dekoravimo akcentu. Dailiai išraityti skaičiai, vardai, trumpas sveikinimas ar figūra – papuošimai gaminami pagal individualų užsakymą.

Originalūs pjaustyti torto papuošimai ne tik paverčia šį gardėsį sveikesniu (mažiau kalorijų, cukraus ir kitokios bjaurasties), bet ir prisideda prie gražesnės šventės kūrimo. Rinkitės atsižvelgdami į progą, skonį bei norimą išpildyti šventinio stalo dekoravimo idėją.

Įvertink šį straipsnį


Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Skanumėlis
Skanumėlis
1 metus

grožis

Back to top button