Maistas

Savivaldybė paskelbė 18-os vietų žemėlapį, kuriose nemokamai įsikurs lauko kavinės

Reaguodama į karantino metu užsidariusių restoranų ir kavinių problemas bei šiandien paskelbtas Sveikatos apsaugos ministerijos taisykles lauko kavinių veiklai, savivaldybė šiam sezonui lauko kavinėms atveria visas miesto viešąsias erdves. Taip pat startuoja projektas Talonai.lt, kuris skatins vilniečius palaikyti savo mylimus restoranus perkant jų paslaugas ateičiai. Tikimasi, kad šios priemonės suteiks galimybę išgyventi karantino metu įstaigoms, be kurių sostinė nebūtų gyva.

Pagal šiandien paskelbtas taisykles, lauko kavinės gali veikti tik tuomet, jei užtikrina 1 m atstumą iki pėsčiųjų takų bei 2 m atstumą tarp klientų, sėdinčių prie skirtingų stalų. Dalis restoranų pradėjo svarstyti, kad pagal šias sąlygas jiems neįmanoma turėti lauko stalų prie savo patalpų, todėl negalės atsidaryti karantino metu.

„Suprantame situacijos sudėtingumą – saugūs atstumai turi būti užtikrinti, o senamiesčio siauros gatvelės nėra tam tinkamos. Todėl gelbėdami restoranus šiam sezonui dovanojame miesto aikštes, skverus ir uždaras gatves restoranams ir kavinėms – įrenkite čia lauko staliukus, vykdykite veiklą, išsaugokite darbo vietas ir gyvą miestą. Miestas padės jums, kuo tik galės“, – sakė meras Remigijus Šimašius.

 

Savivaldybė paskelbė 18-os vietų žemėlapį (www.karantinas.lt/gyvasvilnius), tarp kurių – Rotušės aikštė, Vokiečių gatvė, Europos aikštė, Gedimino prospektas, K. Sirvydo skveras ir kitos senamiesčio vietos, kuriose aplink veikiantys restoranai galės įkurti savo lauko kavines. Tačiau tokių vietų mieste galės būti ir daugiau.

Savivaldybė taip pat apsiėmė globoti ką tik startavusį projektą Talonai.lt, kuris restoranus, kavines ir barus kviečia nemokamai registruotis, o vilniečius – pirkti savo pamėgtų vietų paslaugas jau dabar, o kuponais pasinaudoti vėliau – tam, kad sunkiausiu periodu šios vietos nežlugtų.

„Padariau tai ir pats – nupirkau vieno mėgstamo, bet šiuo metu nedirbančio baro paslaugų kuponą, kurį su komanda mielai panaudosime tada, kai karantinas leis jam veikti. Skatinu tai daryti ir kitus – padėkime išgyventi vietoms, kurios miestą daro gyvesnį“, – ragina R. Šimašius.

 

Dar dvi priemonės, kuriomis savivaldybė siekia padėti maitinimo įstaigų veiklai: šį sezoną maisto furgonėliams leidžiama veikti visame mieste be atskiro suderinimo, kai turimas leidimas veikti bent vienoje seniūnijoje, o lauko kavinėms naikinama rinkliava už 2020 m.

Dar vieną, penktąją, pagalbos priemonę savivaldybė paskelbs pirmadienį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button