Daugelis tuo netikėjo, o kas tikėjo – jau tikriausiai prarado viltį. Šviesa tunelio gale atsirado – po ilgų metų pagaliau turėtų atgimti legendinė kavinė-ledainė „Rotonda”. Abstrakcijų nebeliko – anot savivaldybės atgimusi kavinė atsidarys po kelių mėnesių.

Po beveik keturių metų nesibaigiančių remonto darbų savivaldybė įvykdė visus savo įsipareigojimus. Šeimos restoranui užsidegė žalia šviesa įrengti išsinuomotas patalpas. UAB ,,Senoji Rotonda” savo planų neatsisako ir legendinę kavinę antram gyvenimui prikels jau visai netrukus.

„Nuomininkas kreipėsi dėl reikiamos licencijos prekybai ir, mūsų žiniomis, veiklą planuoja pradėti po kelių mėnesių”, – pakomentavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Tai, kad „Rotonda” pagaliau prisikels iš mirusiųjų patvirtino ir busimo restorano savininkai. Jau dabar „Rotondoje” praeinant pro šalį jau galima pamatyti atnaujintą pastato fasadą ir sutvarkytas vidines patalpas. Beje, nauji restorano savinikai paliko legendinę buvusios kavinės/ledainės iškabą.

„Po pilnos rekonstrukcijos, ilgai stovėjusi be gyvybės, Gedimino kalno papėdėje senoji Rotonda duris atvers pasikeitusi – kadaise kaštonų medžių apsuptyje svečius džiuginusi kava ir ledais, šiandien pasiūlys atsinaujinusią restorano salę, erdves, pritaikytas privačioms šventėms ir kokybiškam laikui su šeima”, – portalui MadeinVilnius.lt pakomentavo Dovilė Preimontaitė, restorano vadovė.

Naujieji „Rotondos” savininkai taip pat pasidalino restorano koncepcija. Ji šiek tiek primins tuos laikus, kai ,,Rotonda” dar veikė ir kvies smagiai praleisti laiką su šeima. Čia kiekvienas šeimos narys pasijus tarsi atėjęs į svečius pas mamą.

„Restorano meniu puikuosis visiems gerai pažįstami skoniai, primenantys namus ir jaukius pasisedėjimus juose. Žinoma, kviesime ne tik pavakarieniauti, ar papietauti bet ir pasimėgauti grynu oru parke, išgerti kakavos bei suvalgyti karštų spurgyčių mūsų terasoje, ar tiesiog bevaikštant”, – dalinasi restorano vadovė.

Kavinės rekonstrukcijos darbai kavinėje vyksta jau nuo 2018 m. Dalį darbų turėjo atlikti Vilniaus miesto savivaldybė. Dėl archeologinių tyrimų darbų atlikimo pabaiga buvo kelis kartus atidedama. Patalpose buvo įvestas dujotiekis, įrengti elektros, vandens ir nuotekų tinklai.

Kavinė – ledainė „Rotonda“ Bernardinų sode veikė nuo 1956 iki 1992 metų. Paskui daugiau nei dešimtmetį savivaldybė bandė ją išnuomoti privačiam verslui.

2004 metais patalpos buvo perduotos bendrovei „Gairė“. Šiai įmonei pardavus akcijas, 2012 metais buvo pasirašyta nauja nuomos sutarties redakcija su „Vičiūnų restoranų grupe“, kuri turėjo galioti iki 2017 metų. Tačiau 2015 metais visas šios bendrovės teises perėmė „Matillda“, kuri 2016 metais sutartį su savivaldybe nutraukė.

2018 metais kavinės patalpų nuomos konkursą laimėjo muzikos klubas „Tamsta“, planavęs čia įrengti kamerinės muzikos kavinę. Tačiau, Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, įmonė neapskaičiavo savo finansinių galimybių ir turėjo nutraukti sutartį.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

65 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist