Nauja vietelė

Senamiestyje atidarytas naujas „Momo Grill“ restoranas

Kai po karantino tapo lengviau kvėpuoti, restoranų „Monai“ ir „Momo Grill“ įkūrėjas bei  vyriausiasis šefas Vytautas Samavičius sukvietė susirinkimą. Atėjo į jį su plaktuku ir obuoliu. „Ką renkamės, – paklausė, – obuolį, kurį po skiltelę visi dalinsimės? Ar užkalame savo restoranų langus“. Komanda pasirinko obuolį. Štai kodėl Vytautas toks drąsus per sunkmetį atidaryti trečiąjį savo „Momo Grill“ restoraną.

„Momo Grill Vilnius“ duris atverti turėjo kovą. Būtų ir atvėręs, jei ne pandemija ir karantinas, skaudžiausiai palietęs restoranų rinką. „Uždarėme visus restoranus, maisto išsinešimui neruošėme, kartu su komanda nusprendėme, kad maistas, kurį gaminame, labiausiai tinka valgyti prie restorano stalo“, – pasakoja Vytautas.

Visą karantino laiką jis praleido namuose. Virtuvei ir naujiems receptams, sako, laiko nebuvę daug. „Tapau tikru derybininku, – šypsosi. – Derėjausi su patalpų savininkais, tiekėjais, darbuotojais, rengėme strategijų mini sesijas, svarstėme, kaip išgyvensime ir visą laiką rūpinomės naujuoju mūsų „Momo Grill“ restoranu“.

 
Nuotr.: Dovaldės Butėnaitės ir Vytauto Samavičiaus

Visada savo idėjomis tikintis Vytautas sako, kad karantinas nepakoregavo jo planų atidaryti dar vieną restoraną: „Jei jau apsisprendėme, kad restoranas bus, tai visiškai nėra ko žvalgytis atgal. Be abejo, stebime, kas vyksta, kaip keičiasi žmonių įpročiai ir jei, staiga, prireiktų kardinalių pokyčių, juos būtinai darysime“.

2009-ieji, kai Vytautas su žmona Kristina kūrė „La Cle“ restoraną Klaipėdoje, buvo ne mažiau nepatogūs, taigi virtuvės šefas žino, ką reiškia pradėti darbą per krizę. „Nerimo neišvengsi, – neabejoja. – Labai daug dalykų turėjome pergalvoti – finansus, komandos sąstatą, netgi meniu. Kartą pamėginęs, turiu patirties, kaip, nepaisant visų sunkumų, judėti į priekį sėkmingai. Tą ir darysime.“

Vytautas įsitikinęs: nuleisti rankas tada, kai sunku – lengviausia išeitis. Jis pats renkasi sunkesnį, bet įdomesnį kelią. „Tikrai žinau, kad bus nelengva, bet esu tam pasirengęs. Ir savo komandą rengiu sunkumams“, – priduria.

 
Nuotr.: Dovaldės Butėnaitės ir Vytauto Samavičiaus

Jau beveik mėnuo, kai jo restoranų komanda dirba. „Jaučiu, kokia ji susitelkusi, kokia stipri ir kiek daug motyvacijos visi turime. Gal taip yra todėl, kad per karantiną bendraudavome bent kartą per savaitę, visi kartu dalijomės mintimis, idėjomis“, – svarsto vienas geriausių mūsų šalies virtuvės šefų. Jo restoranai patenka į geriausių Lietuvos restoranų dvidešimtuką.

Pastaruoju metu Vytautas daugiausia laiko praleidžia Totorių gatvėje, kur įsikūrė naujasis jo restoranas „Momo Grill Vilnius“. „Pamačiau erdvę, ji man labai patiko, ilgai negalvojau, kas yra aplinkui, ar bus kur pastatyti automobilį, ar gatvė judri, ar ne. Stengsimės išlaikyti „Momo“ koncepciją – tai bus grilio ir geros mėsos restoranas, kuriame svečiai ras ir keletą vegetarinių patiekalų“.

„Momo“ virtuvei vadovaus virtuvės šefas Artūras Naujokas. „Kad netektų atleisti žmonių, kai kuriems mūsų virėjams iš Klaipėdos ir Kauno pasiūliau persikelti į Vilnių. Jie pasiūlymą priėmė. Visiems kartu teks pakovoti už Vilniaus svečius ir padaryti taip, kad mūsų restoranas būtų žinomas ir mielai lankomas“, – sako Vytautas Samavičius. 

 
Nuotr.: Dovaldės Butėnaitės ir Vytauto Samavičiaus
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gražina
Gražina
1 mėnesį

Po anksčiau ragautų puikių elnienos dešrelių pietums šiandien nutariau išbandyti makaronus. Kaip gaila. Bet pati kalta, kad pietų meniu panorau ne ekonominės klasės ir ne pervirtų, prie dantų besiklijuojančių makaronų… Reikės likti prie dešrelių.

Lukas
Lukas
2 metus

Puikus restoranas ir jame dirbantys žmonės. Prie progos grįžęs į Klaipėdą užsukdavau, o dabar puikios mėsos ir gardaus vyno bus ir visai šalia 🙂 Sėkmės!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button