23-ejų vilnietis Nikolas Oženka šiandien Vilniuje atidaro pirmąją vietą Lietuvoje, galinčią pasigirti ypatingomis krosnimis picai – neapolietiškos picos furgonėlį „Flying Tomato Pizza“. Net išskirtiniams Europos restoranams šios krosnys kol kas – neprieinama svajonė.  

Vaikystės vasaras leisdamas Ažulaukėje, kur tėvams padėjo prižiūrėti gausų gyvulių ūkį ir rūpinosi avimis bei sportiniais žirgais, vaikinas nesvajojo apie savo verslą. Tačiau jis – pavyzdys, kad užsidegimas, ambicingumas ir užsispyrimas atveda į lyderystę.

Svajonė – teikti žmonėms džiaugsmą

Klausimą „kuo būsi užaugęs?“ vaikystėje Nikolas girdėjo dažnai, o jo atsakymas visada buvo toks pat – „noriu teikti žmonėms džiaugsmą“. Vaikinas neįsivaizdavo, ką tiksliai tai reiškia ir kas jo tikrasis pašaukimas, kol nepradėjo gaminti.

Pradžia, kaip sako Nikolas, buvo paprasta – grilis. Kuomet po žiemos išsiilgę žaliuojančios gamtos su draugais susitikdavo gerai praleisti laiko ir išsikepti ko nors skanaus. Vėliau, eksperimentuodamas virtuvėje, vaikinas apkeliavo visą pasaulį – gamino pačius įvairiausius skirtingų šalių patiekalus. Bet daugiausia džiaugsmo jam teikė būtent pica.

„Kuo labiau pica nepavykdavo, tuo buvo įdomiau. Supratau, kad tai nėra toks paprastas patiekalas, kaip gali pasirodyti. Mane įkvėpė beribės tobulėjimo galimybės kepant būtent neapolietiškas picas, bandžiau skirtingus tešlos brandinimo būdus ir receptūros variacijas. Užsidegiau noru atrasti tobulos picos paslaptį“, – sako Nikolas.

Geriausia gyvenime dovana – krosnelė picoms

Nikolo širdies draugė netruko pastebėti jo meilę picų gamybos menui. Draugės dovana gimtadienio proga praėjusią vasarą – krosnelė, skirta kepti būtent picas – ne tik tapo geriausia dovana vaikino gyvenime, bet ir naujos tradicijos pradžia.

„Pradėjau organizuoti picų vakarėlius. Kepdavau picas su pačiais įvairiausiais ingredientais ir kviesdavau draugus ragauti ir bendrauti. Kiekvieną savaitgalį namuose būdavo labai šilta – ne tik nuo krosnelės, bet ir žmonių. Mano namai Žirmūnuose virto maža Italija, pilna garsaus juoko, istorijų, laimingų akių ir sočių pilvų. Tai tapo smagiausiu užsiėmimu man ir gražia tradicija visai kompanijai“, – pasakoja vaikinas.

Lemtingos draugų vestuvės Italijoje

Tą pačią vasarą Nikolas išvyko į draugų vestuves Italijoje, kur susipažino su pizzaiolo (profesionaliu picų šefu) Gennaro – restoranų savininku Puglia mieste ir picos tėvyne laikomame Neapolyje. Pasak Nikolo, ši pažintis buvo lemtinga.

„Atrodė, kad mūsų su Gennaro diskusijos bus be pabaigos. Jis papasakojo, kaip pavyko atidaryti picerijas Italijoje, negailėjo patarimų ir atskleidė daug subtilybių. Tačiau pagrindinis dalykas, ko išmokė Gennaro: net patys geriausi įgūdžiai nieko nereiškia – picą reikia kepti su meile. Tada kiekviena pica, net kepama pagal tą patį receptą, bus išskirtinė ir kitokia. Su Gennaro bičiuliaujamės iki šiol. Ši pažintis mane įkvėpė siekti savo svajonės atidaryti piceriją“, – prisimena Nikolas.

Grįžęs namo Nikolas valandų valandas praleido bandydamas naujus tešlos receptus ir ingredientų kombinacijas, studijavo geriausių pasaulyje picų šefų turinį internete, stebėjo ir kalbino picų kepėjus visuose restoranuose, kuriuose lankėsi.

Po ilgų tyrinėjimų, Nikolas susižavėjo klestinčia Didžiosios Britanijos keliaujančių maisto studijų kultūra ir nusprendė – populiarins šią tradiciją Lietuvoje ir atidarys neapolietiškos picos furgonėlį.

Pirmoji tokia krosnis Lietuvoje

Neapolietiškos picos furgonėlis „Flying Tomato Pizza“ – pirma vieta Lietuvoje, kur picos bus kepamos pasaulinėje rinkoje lyderiaujančiose krosnyse. Jos jau pelnė daugybę apdovanojimų, o žurnalas „Time“ 2021 m. „Gozney Dome“ krosnis pripažino metų išradimu.

Pasak Nikolo, Europos mastu šiomis krosnimis didžiuotis gali vos keletas išskirtinių restoranų.

„Picos gerbėjų bendruomenė žino – tai vienos geriausių krosnių pasaulyje. Europos restoranų rinkai jos kol kas neprieinamos, tačiau buvau įsitikinęs, kad autentiškos picos mano furgonėlyje bus kepamos tik naudojant Tom Gozney kurtą įrangą. Pastangų ir atkaklumo gaunant šias krosnis prireikė daug, bet jas furgonėlyje turėsime net dvi“, – džiaugiasi Nikolas. 

Naujas meniu – kas savaitę, ingredientai – iš pačios Italijos

Dar vienas išskirtinumas – meniu. Dalį jo sudarys picų klasika ir gerai žinomi pavadinimai, o kita meniu dalis keisis kiekvieną savaitę – šefas žada stebinti dar niekur nematytu picų pasirinkimu.

„Noriu dalintis savo kulinarinių kelionių po pasaulį atradimais ir parodyti, kokia skirtinga gali būti pica. Todėl kiekvieną savaitę meniu atsinaujins. Bus galima paragauti ekskliuzyvinių picų, pavyzdžiui, tailandietiškos, arba picos, kuri atskleidžia tolimųjų rytų skonius. Vegetarams ir veganams pasiūlysime kur kas daugiau pasirinkimo, nei tradiciniai variantai, prie kurių žaliavalgiai jau pratę“, – sako šefas.

Neapolietiškos picos išsiskiria ingredientais, todėl jie į „Flying Tomato Pizza“ atkeliaus iš pačios picos gimtinės Italijos ir Didžiosios Britanijos, kur maisto kultūra – itin aukšto lygio.

„Užaugau ūkininkų šeimoje ir daug prisidėjau, kad tėvų ūkis klestėtų. Todėl giliai įsišaknijusią meilę lietuviškai produkcijai, harmoningai jungsiu su aukščiausios klasės ingredientais picoms iš užsienio. Noriu, kad kiekvienas paragautų kokybiškos ir tikros neapolietiškos picos čia, Vilniuje“, – sako Nikolas.

Atidarymas – jau šiandien

Savo rankomis restauruotame ir ilgai kurtame furgonėlyje, pirmąsias picas Nikolas pradės kepti jau šiandien (balandžio 20 d.), nuo 16 val.

„Gerą picą visada skaniau valgyti su kompanija, todėl kviečiu ateiti su draugais, kolegomis, vaikais, o gal paragauti picos atsivesti savo močiutę ar senelį. Valgydami neapolietišką picą, kaip ir įprasta Italijoje, dalinkitės istorijomis, džiaugsmu ir savo nuotykiais. O jei užsuksite vieni, būtinai užkalbinkite mane. Atidarymo proga, nuo ketvirtadienio iki pat sekmadienio, visų atėjusių lauks ypatingi pasiūlymai“, – į furgonėlio atidarymą kviečia Nikolas.

Neapolietiškos picos studija ant ratų „Flying Tomato Pizza“ įsikurs Bernardinų kieme (Maironio g. 12, Vilniuje). Paskanauti itališkos picos balandžio mėnesį bus galima ketvirtadieniais – penktadieniais 16-22 val., o šeštadieniais ir sekmadieniais – 11:30-22 val. Vėliau furgonėlis dirbs kiekvieną dieną. Naktibaldos alkani taip pat neliks – atsižvelgiant į klientų srautus, furgonėlio darbo laikas prasitęs iki vidurnakčio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

94 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist