Nauja vietelė

Restorano atidarymo Pacų rūmuose proga – nemokamų renginių savaitė Vilniaus gurmanams

Istorinių Pacų rūmų kieme šią savaitę duris atvers naujas restoranas „Nineteen18”. Nauju požiūriu į Baltišką virtuvę stebinsianti vieta ir restorano atidarymą nusprendė paminėti naujoviškai – ne raudonu kilimu ir atidarymo puota, bet visa virtine renginių, skirtų kiekvienam miestiečiui.  

Restorano „Nineteen18” pavadinimą įkvėpė Baltijos šalių nepriklausomybės metai –1918-ieji. Naujosios vietos šefas Matas Paulinas šią svarbią datą laiko ne tik naujo etapo šalies gyvenime, bet ir Baltijos regiono kulinarinio identiteto pradžia. Savo darbu jis gilinasi į tai, ką vieną diena bus galima vadinti Naująja Baltijos virtuve, tad ir visą savaitę Pacų rūmų kieme vyksiantys nemokami renginiai skirti tam, kas mums artima kultūriškai ir gamtiškai, kas plečia pažinimo bei skonio ribas.

 

Artimiausiomis dienomis šioje erdvėje šeimininkaus maisto bei gėrimų gamintojai, kurie greta čia veikiančio „Farmers Circle” daržovių turgelio pristatinės ir savo gėrybes: sūrius ir ikrus, vyną, medų, žuvį, mėsą bei kitus gardumynus. Kultūros istorijas studijas baigusi, laukinių gėrybių ir žolelių specialistė Ieva Šidlaitė vaišins neįprastais – iš dilgėlių pagamintais gėrimais bei ves paskaitas apie daugybę rauginimo galimybių ir tai, kokių gėrybių galime prisirinkti (ir ko – šiukštu vengti) laukinėje gamtoje.

Trečiadienį naujajame restorane „Nineteen18” vyks atvirų durų dienų, kurios metu kiekvienas galės iš arčiau pažinti dažnai nematomus virtuvės procesus, susipažinti su restorano komanda bei vienu kūrybiškiausių šefu Lietuvoje M. Paulinu. Jis ir bus naujojo restorano “Nineteen18” galva.

Ketvirtadienio rytą restoranų antrepreneris, Danijos restorano „Noma”, kuris keturis kartus buvo išrinktas geriausiu pasaulio restoranu, įkūrėjas Claus Meyer, moderuos diskusiją apie Baltijos regiono virtuvę. Iškart po jos gurmanai turės išskirtinę galimybę papietauti su Claus Meyer ir kitais diskusijos dalyviais, kur turėsite išskirtinę galimybę akis į akį pabendrauti su kulinarijos grandais. Vietų skaičius šiems pietums – ribotas, tad susidomėjusieji skatinami iš anksto registruotis el. paštu [email protected].

 

Ketvirtadienio vakarą vilniečiai kviečiami į ekskursiją po Sostinę „(Ne)pamirštamos Vilniaus moterys”. Ši finišuos Pacų rūmuose esančiame bare „Sofija”, kuris pavadintas grafaitės, rašytojos Sofijos Tyzenhauzaitės garbei. Šioji savu laiku garsėjo dėl savo rengiamų vakarėlių, tad bare „Sofija” bus galima paragauti grafaitės pamėgto spanguolių “pieno” interpretacijos. Įdomu tai, kad spanguolių „pienas” minimas ne viename šaltinyje kaip Sofijos mėgstamais gėrimas, tačiau kas tiksliai tai buvo, informacijos nėra išlikę.

 Geriausia vieta atsipalaiduoti po penktadienio darbų ir vėl taps Pacų rūmų kiemas, mat čia šeši šefai susirungs dar negirdėtame renginyje – „The Great Baltic Street Food Cook-Off”. Populiarių Vilniaus restoranų šefai (kol kas jų tapatybės dar laikomos paslaptyje) pasidalinę į tris poras, viešai gamins maistą, panaudodami ingredientus iš „Farmers Circle” ūkio. Ką jie gamins – dar nežino niekas, nes meniu bus kuriamas vietoje, iš tąryt ūkyje rastų ingredientų.

 

Šiame kieme įsikūrusi braserija „14 Horses” lepins ir šeštadienį, ir sekmadienį. Pirmoji savaitgalio diena bus skirta nuodėmingai ilgiems vidurdienio pietums iš naujojo braserijos meniu, o visus pietaujančius „Pacai SPA” lepins nemokamomis greitomis grožio procedūromis. Tuo tarpu sekmadieniai Pacų rūmuose nuo šiol bus skelbiami šeimos diena. „14 Horses” šefas Andrius Kubilius pristatys ir suaugusiųjų, ir mažųjų skonius patenkinantį meniu, o „Grafo” galerijos menininkas Aistis Kavaliauskas vaikams ves kūrybinius užsiėmimus.

Beje, „Grafo” galerijos menininkus šiose erdvėse bus galima sutikti kiekvieną dieną – kasdien čia keisis įvairių menininkų parodos, o šeštadienį A. Kavaliauskas surengs gyvą performansą, kurio metu bus galima išvystyti kaip, žingsnis po žingsnio, gimsta nauji menininko paveikslai. Tai – tik žiupsnis įvykių, kurie šurmuliuos visą savaitę, vos per žingsnį nuo sostinės Rotušės aikštės. Norintieji sužinoti tikslią įvykių programą, gali sekti naujienas restorano „Nineten18” „Facebook” paskyroje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Marius

Kainos kosmines !!!! Abonentines

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button