Švęsdamas 50-tąjį „Big Mac” mėsainio jubiliejų, lyderiaujantis restoranų tinklas „McDonald’s” šiandien pristatė „Big Mac” monetą, riboto leidimo pasaulinę valiutą, paremtą tarptautiniu mastu žinomu „Big Mac” sumuštiniu. Monetos visame pasaulyje pradedamos dalinti jau rugpjūčio 2 dieną. Lankytojai galės dalintis, kolekcionuoti ar išsikeisti jas į nemokamus „Big Mac” mėsainius akcijoje dalyvaujančiuose „McDonald’s” restoranuose daugiau nei 50 šalių. „Big Mac” gerbėjai visame pasaulyje monetas galės gauti skirtingais būdais, kadangi kiekviena akcijoje dalyvaujanti šalis švęs monetos pristatymą unikaliu būdu.

Per 50 savo gyvavimo metų, legendinis „Big Mac” skonis padėjo jam pasiekti tarptautinį pripažinimą ir įgauti ilgalaikį palikimą. Kad ir kur pasaulyje gyventų, „Big Mac” gerbėjai atpažįsta du jautienos paplotėlius, ypatingąjį padažą, salotas, sūrį, marinuotus agurkėlius, svogūnus ir bandelę su sezamo sėklomis. Tai ikoniškas mėsainis, kurio skonis išliko toks pat nuo pat pirmos sumuštinio pristatymo dienos. Mėsainis ,,Big Mac” toks populiarus, kad „The Economist” panaudojo „Big Mac” kainą tam, kad sukurtų „Big Mac” indeksą: ekonominį įrankį, kasmet lyginantį skirtingų tarptautinių valiutų pirkimo galią. Tokia tarptautinė „Big Mac” jungtis įkvėpė sukurti jubiliejinę monetą.

„Nuo „Big Mac” mėsainio pristatymo, kai „McDonald’s” restoranas priklausė vienai šeimai, praėjo 50 metų. Šiandien juo galima mėgautis nuo Vilniaus iki Čikagos. Jis apkeliavo visą pasaulį, leisdamas žmonėms mėgautis puikiomis akimirkomis,” – sako „McDonald’s” prezidentas ir generalinis direktorius Steve Easterbrook. „Šią progą norėjome paminėti tarptautiniu mastu, taip pat ikoniškai, koks yra ir pats mėsainis. „Big Mac” moneta peržengia įprastų valiutų ribas tam, kad įamžintų mūsų ikoniškąjį mėsainį, tuo pačiu metu suteikdama „McDonald’s” lankytojams visame pasaulyje galimybę pasimėgauti „Big Mac” sumuštiniu mūsų sąskaita.”

Daugiau nei 6.2 milijonai monetų bus išdalintos daugiau nei 50-tyje šalių. Sukurti penki unikalūs monetų dizainai, o kiekvienas jų vaizduoja kurį nors „Big Mac” gyvavimo dešimtmetį. Kiekvienas dizainas turi meno, muzikos ir pop kultūros elementų iš tam tikro laikotarpio, o monetos priekinė pusė pažymi 50-tąjį „Big Mac” jubiliejų. 8 dešimtmetis atspindimas monetoje, pabrėžiant vyravusį gėlių galios judėjimą, o 9 dešimtmetį vaizduoja poparto stilius. Ryškios, abstrakčios figūros apibrėžia 10 dešimtmetį ir taip pavaizduoja jį ant monetos paviršiaus, o pirmojo dabartinio amžiaus dešimtmečio moneta skirta naujoms technologijomis, kurios buvo amžių kaitos priešakyje. Antrojo mūsų amžiaus dešimtmečio moneta pažymi pastaruosius 10 metų ir atkreipia dėmesį į komunikacijos evoliuciją. Taip pat ant kiekvienos monetos vaizduojamos 7 kalbos, atstovaujančios daugelį akcijoje dalyvaujančių šalių: arabų, anglų, indoneziečių, kinų mandarino, portugalų, prancūzų ir ispanų.

„Kai mano prosenelis Jim Delligatti savo grilinėje Uniontown mieste Pensilvanijoje sukūrė „Big Mac” mėsainį, jis tiesiog norėjo pradžiuginti savo klientus”, – pasakoja Nick Delligatti, ketvirtos kartos „McDonald’s” savininkas ir Jim Delligatti, „Big Mac” mėsainio kūrėjo, proanūkis. „Rugpjūčio 2 diena būtų mano prosenelio 100-asis gimtadienis ir tikiu, kad jis labai didžiuotųsi žinodamas, jog jo kuklus mėsainis paliko tokį neišdildomą įspūdį, o žmonės visame pasaulyje gali juo mėgautis vos radę „McDonald’s” restoraną.”

Lietuva taip pat yra „Big Mac” 50-ojo jubiliejaus dalis. Ketvirtadienį, rugpjūčio 2 dieną, visi „McDonald’s” restoranai Lietuvoje prisijungs prie pasaulinės veiklos ir siūlys galimybę gauti unikaliąją „Big Mac” monetą. Ypatingosios „Big Mac” monetos bus įteikiamos kiekvienam „Big Mac” mėsainio pirkėjui nuo 9.00 ryto iki tol, kol bus visos išdalintos. Monetos savininkas galės monetą iškeisti į „Big Mac” mėsainį iki pat 2018 metų pabaigos.

„Džiaugiamės, kad ir Lietuvoje esame tarptautinio „Big Mac” 50-to jubiliejaus minėjimo dalimi. Nuo pat pirmojo „McDonald’s” restorano atidarymo Vilniuje 1996 metais „Big Mac” sumuštinis buvo pats mėgstamiausias lietuvių mėsainio pasirinkimas. Įvertinant puikųjį „Big Mac” skonį, kasmet daugiau nei milijonas „Big Mac” mėsainių yra suvalgomi Lietuvoje ir tai jį paverčia vietine mėsainių ikona. Rugpjūčio 2 diena bus džiugi šventė visiems „Big Mac” mylėtojams Lietuvoje, taip pat kaip ir kiekvienam „McDonald’s” svečiui”, – teigia Vladimir Janevski, „McDonald’s” generalinis vadovas Baltijos šalyse.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.