Neseniai atliktas išsamus „StressFreeCarRental“ tyrimas atskleidė, kuriose Europos valstybėse vairuotojai susiduria su didžiausia rizika patekti į eismo įvykį. Šis tyrimas pagrįstas kelių saugumo duomenimis, avaringumo statistika, infrastruktūros kokybe ir bendrąja vairavimo kultūra. Deja, Lietuva taip pat patenka į ne itin malonų dešimtuką.
Pavojingiausių Europos šalių TOP 10:
1. Rumunija
Rumunija jau daugelį metų išlieka viena pavojingiausių šalių vairuotojams Europoje. Didžiausios problemos – itin prasta kelių infrastruktūra, dažni greičio viršijimo atvejai, chaotiškas eismas sostinėje Bukarešte ir nepakankamas kelių ženklinimas.
2. Bulgarija
Bulgarijoje situacija panaši į Rumuniją – prasta kelių būklė, nepakankamas apšvietimas ir didelis avaringumas, ypač regioniniuose keliuose. Problema ir didelis alkoholio vartojimo vairuojant dažnumas.
3. Bosnija ir Hercegovina
Šalies keliai dažnai būna itin prastos būklės, ypač kalnuotose vietovėse. Kelio ženklinimas neretai klaidina arba visai nebūna aiškus, o vietos vairuotojai dažnai ignoruoja taisykles.
4. Kroatija
Nors šalis mėgstama turistų, kelių saugumas išlieka problema. Ypač pavojingos kalnuotos pakrantės zonos, kur siauros gatvės, staigūs posūkiai ir greičio viršijimo atvejai lemia daug nelaimingų atsitikimų.
5. Latvija
Latvija patenka į sąrašą dėl didelio avaringumo. Didelė problema – eismo kultūra, agresyvus vairavimas ir pavojingi aplenkimai greitkeliuose.
6. Graikija
Chaotiškas eismas, nesilaikymas kelių eismo taisyklių, ypač didžiuosiuose miestuose, tokiuose kaip Atėnai ar Salonikai. Taip pat Graikijoje problemų kelia sudėtingos vietovės, siauri keliai ir prasta kelių danga regionuose.
7. Lenkija
Nepaisant pastarųjų metų infrastruktūros gerinimo, Lenkijoje vis dar aukštas avaringumas. Pavojingiausi yra tarpmiestiniai keliai, kur dažni greičio viršijimai ir avaringi lenkimai.
8. Lietuva
Lietuva į pavojingiausių šalių sąrašą įtraukta dėl didelio avaringumo, kurį lemia greičio viršijimas, agresyvus vairavimas ir ne visada tinkama kelių infrastruktūra, ypač mažesniuose keliuose ar kaimo vietovėse.
9. Serbija
Serbijoje avaringumas didelis dėl prastos kelių infrastruktūros, ženklinimo trūkumų, prasto apšvietimo ir vairuotojų nesilaikymo taisyklių, ypač regionuose.
10. Čekija
Nors Čekija laikoma ekonomiškai stipresne šalimi, čia kelių eismo situacija nėra ideali. Didžiausios problemos – tankus krovininio transporto srautas, greičio viršijimai greitkeliuose ir dažnos avarijos dėl prasto matomumo bei prastos kelių dangos tam tikrose atkarpose.
Kodėl Lietuva atsidūrė šiame sąraše?
Pasak tyrimo, Lietuva užėmė aštuntą vietą dėl kelių esminių problemų, kurios lemia aukštą nelaimingų atsitikimų statistiką:
- Didelis avarijų dažnumas, palyginti su kitomis Europos valstybėmis.
- Vairavimo kultūra: agresyvus vairavimas, greičio viršijimas.
- Problemos dėl kelių infrastruktūros ir ženklinimo ypač regioniniuose keliuose.
Ekspertai pabrėžia, jog nors Lietuvoje padėtis per pastaruosius metus gerėjo, tačiau statistika vis dar rodo, jog nelaimingų atsitikimų lygis išlieka vienas aukščiausių Europoje.