Įdomioji Lietuva

Įdomioji Lietuva: Marso kanjonai (Menčių karjeras)

“Marso kanjonai” – taip dažnai vadinami Naujojoje Akmenėje esantys ir iki šiol veikiantys karjerai. Čia jau daugelį dešimtmečių yra kasamos naudingos iškasenos. Statūs ir įspūdingi, beveik 40 metrų aukščio skardžiai, didesnių ir mažesnių akmenų krūvos.

Dar 1932 m. Menčiuose buvo pradėtos kasti klintys kalkių gamybai ir cukraus pramonei. Dabar dalis iškasto karjero užtvindyta, tyvūliuoja dirbtiniai ežerėliai, kurie skalauja išlikusias klinčių atodangas. Užlietų ežerėlių pakrantės gausiai apaugusios aukštų žolių ir krūmų sąžalynais. Dažnas baltažiedis barkūnas  vietomis sudaro sąžalynus, vietomis aptinkamas mėlynžiedis vikis ir kt. Karjero lankytojus pribloškia vaizdas, primenantis iš rausvąjį Amerikos didįjį kanjoną.

Menčių karjeras – karjero tvenkinys Lietuvoje, Akmenės rajone, 6 km į pietus nuo Naujosios Akmenės. Sudarytas išeksploatavus klintis ir prisipildžius vandeniui. Tvenkinio ilgis – 0,67 km, plotis – iki 0,44 km. Yra 4 salos – 0,13 ha, 0,12 ha, 0,07 ha, ir 0,03 ha. Krantai plačiai apaugę medžiais ir krūmynais. Į šiaurės vakarus telkšo Menčių II karjeras, į pietus – Sablauskių tvenkinys, į vakarus – Menčių kaimas. Šiaurine pakrante eina kelias  1014Alkiškiai–Menčiai–Pakalniškiai . Tvenkinys nenutekantis.

 
Nuotr.: Kabailiukas VTX
Nuotr.: Nerijus Jasudas
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button