Studentai Lietuvių liaudies dainų interpretacijoms pasitelkė išplėstinę animaciją

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) studentai bei partneriai iš užsienio, pasitelkę naujausias išplėstinės realybės technologijas ir dirbtinio intelekto įrankius, sukūrė 7 lietuvių liaudies dainų audiovizualines interpretacijas, kurias iki liepos 5 dienos galima išvysti „Seimo lankytojų centre“ (Gedimino pr. 60, Vilnius) vykstančioje parodoje.

Jau trečius metus vykstanti vasaros stovykla šiemet buvo dedikuota 100-metį švenčiančiai Lietuvos dainų šventei. Šia proga VILNIUS TECH choras „Gabija“, VILNIUS TECH „Multimedija ir kompiuterinis dizainas“ studentai ir jų kolegos iš kitų universitetų nusprendė suvienyti savo jėgas. VILNIUS TECH choras „Gabija“ įdainavo ir įrašė 7 dainų švenčių repertuaro dainas, o 7 tarptautinės studentų komandos, taikydamos išplėstinės animacijos technologijas (judesio nuskaitymą, 3D skenavimą, pridėtinę ir virtualią realybę, garso apdorojimą ir generavimą, personažų automatizavimą ir dirbtinį intelektą), sukūrė jų audiovizualines interpretacijas. Ypatingai daug dėmesio buvo skiriama ir garso dizainui, prie kurio dirbo didelė magistrantų ir doktorantų grupė iš Porto universiteto.

„Kurdami lietuvių liaudies dainų interpretacijas, išreiškėme pagarbą tradicijoms – šimtmetį švenčiančiai Lietuvos dainų šventei. Mums paskirtos lietuvių liaudies dainos interpretacijoje stengėmės atskleisti protėviams svarbų gyvybės ciklą ir su tuo susijusius papročius: pirmiausiai, užauginome medį, o rudenį, jam numetus lapus, įžvelgėme ir atskleidėme gyvybę mirtyje. Vaizdo klipo pabaigoje pateikėme užuominą į apdainuojamus sudėtingus šeimos, gamtos ir žmogaus santykius“, – įspūdžiais dalijosi VILNIUS TECH Multimediją ir kompiuterinį dizainą studijuojantis Vytenis Razmus.
Tarptautinė vasaros mokykla „Papildyta animacija“ vyko VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ ir Fundamentinių mokslų fakulteto multimedijos ir kompiuterinio dizaino laboratorijoje. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo VILNIUS TECH Fundamentinių mokslų fakulteto, Kelno medijų menų akademijos, Kelno technikos universiteto, Kelno tarptautinės dizaino mokyklos, Porto universiteto inžinerijos fakulteto, Liepojos universiteto meno tyrimų laboratorijos, Mplab ir Greiswaldo universiteto Caspar David Friedrich instituto bakalauro, magistro ir doktorantūros studentai ir dėstytojai.

Pasak vienos iš stovyklos organizatorių dr. Rytės Žiūrienės, dalyviams buvo pateikti dainų įrašai, dainų žodžiai ir jų vertimai. 3 studentai iš Lietuvos ir patys dalyvauja Dainų šventėje, todėl puikiai žinodami šventės repertuarą, noriai padėjo svečiams susiorientuoti. Dėstytojai pagal skirtingas savo kompetencijas ne tik profesionaliai konsultavo, bet ir padėjo spręsti iškilusius kūrybinius ar komunikacijos iššūkius.

„Sukurti darbai trykšta gyvybe, jaunatviškumu, nauju požiūriu į tradicijas. Labai įdomu, kaip kitų šalių atstovai mato mūsų kultūrą ir kaip ją sieja su šių dienų pasaulio aktualijomis: migracija, karu, tradicijų išsaugojimu ir jų integravimu į šių laikų socialinį gyvenimą“, – pastebi dr. Rytė Žiūrienė.

Stovyklą organizavo VILNIUS TECH Grafinių sistemų katedra (prof. dr. R. Baušys, dr. R. Žiūrienė, E. Čepulionis) ir ilgametis katedros partneris – prof. Žilvinas Lilas iš Kelno Medijų menų akademijos. Tarptautinė vasaros mokykla „Papildyta animacija“ veikia kaip „Erasmus+“ mišrioji intensyvioji programa (angl. Blended Intensive Programmes – BIP) ir buvo finansuojama Erasmus+ lėšomis. Stovyklos organizatoriai dėkingi LRT, kurie leido pasinaudoti Dainų šventės ir kitais medijų archyvais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniuje vykusį pirmąjį Braškių festivalį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.