Medikai ir sveikatos specialistai išskiria kelias pagrindines maisto produktų grupes, kurių vartojimą siūlo riboti arba visiškai atsisakyti siekiant gerinti savo sveikatą. Tie produktai ir medžiagos yra:

Cukrus: Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja sumažinti cukraus suvartojimą iki ne daugiau kaip 5% visos suvartojamos energijos per dieną, kas atitinka maždaug 25 gramus arba 6 arbatinius šaukštelius. Per didelis cukraus suvartojimas siejamas su įvairiomis sveikatos problemomis, įskaitant širdies ligas ir diabetą.

Kviečiai ir pieno produktai: Dėl jų sudėtyje esančių glitimo ir kazeino, kurie gali sukelti sisteminį organizmo uždegimą. Šie produktai yra vieni dažniausių maisto alergenų ir gali sukelti nepageidaujamas reakcijas tiems, kurie yra jautrūs ar netoleruoja šių medžiagų​.

Kardžuvė ir neekologiškos braškės: Dėl aukšto gyvsidabrio kiekio kardžuvėje, kuris yra toksinis besivystančio vaiko nervų sistemai ir gali būti širdies priepuolio priežastis suaugusiems. Neekologiškas braškes dėl didelio pesticidų kiekio, kuris gali turėti neigiamą poveikį sveikatai.

Dietinė kola ir kiti produktai su dirbtiniais saldikliais: Tyrimai rodo, kad saldikliai, tokie kaip sakralozė, aspartamas ir kiti, gali sukelti svorio problemų, neurologines ligas, sąnarių skausmus, virškinimo problemas, galvos skausmus ir depresiją.

Greitas maistas: Dėl jo sudėtyje esančių maistinių dažų, dirbtinių saldiklių ir kitų kenksmingų medžiagų. Be to, greito maisto gamyba dažnai remiasi ekonomikos modeliu, kuris nepalankus sveikatai ir aplinkai​.

Konservuoti produktai: Juose gali būti bisfenolio A (BPA), sintetinio estrogeno, susijusio su reprodukcinės sistemos sutrikimais, širdies ligų rizika, diabetu ir nutukimu​.

Šie rekomenduojami ribojimai yra susiję su produktais, kurie gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, ypač ilgalaikėje perspektyvoje. Vis dėlto, prieš darant bet kokius didelius pakeitimus savo mityboje, rekomenduojama pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, kad įsitikintumėte, jog jūsų mitybos pokyčiai atitinka asmeninius sveikatos poreikius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

49 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist