Visame pasaulyje veikiančiai „Rotary“ organizacijai minint 119 gimtadienį, Vilniuje įsteigtas naujas „Rotary“ klubas „Vilnius LITUA“. Per rekordiškai trumpą laiką įregistruotas klubas išplėtė Lietuvos „Rotary“ apygardą iki 62 klubų, kurie vienija beveik 1700 narių, ir taip prisidėjo prie apygardos išsikelto tikslo – per trejus metus „Rotary“ narių skaičių Lietuvoje padidinti 30 proc. Tarp pirmųjų naujojo klubo darbų – Lietuvos neliečiamojo miško fondo miško sodinimas bei pirmam veiklos ketvirčiui pasirinkta sritis – dėmesys finansiniam moksleivių raštingumui.

Nepriekaištinga reputacija – būtina sąlyga klubo narystei

„Prisijungimas prie pasaulinės „Rotary“ bendruomenės mūsų klubo nariams – aukščiausio lygio vadovams ir verslų savininkams – natūralus žingsnis siekiant aktyviau vykdyti filantropinę veiklą. Tuo pačiu tai ir didelis įpareigojimas nenuvilti, nešti garbingą pasaulinės, daugiau nei šimtmetį veikiančios, organizacijos vėliavą“, – sako Giedrė Ruginytė-Čepienė, „Vilnius LITUA Rotary“ klubo prezidentė. Pasak jos, norint įsteigti naują klubą, procedūros nėra itin paprastos. – „Tiesa, kaip patvirtino klubą įkurti padėję organizacijos senbuviai, jas įveikėme per rekordiškai trumpą laiką. Esame linksmai vadinami – kosminiu klubu.“

Jos teigimu, nepaisant spartaus steigimosi tempo, pastangų pareikalavo narių sąrašo parengimas: „Pildėme narių sąrašą su pilna informacija apie kiekvieną narį ir jo atstovaujamą įmonę – „Rotary“ bendruomenei svarbu, koks žmogus stoja į jų gretas. Svarbi jo ir jo įmonės reputacija. Tai  įvardinta ir „Rotary International“ etikos ir elgesio kodekse. Vadovaujantis jame įtvirtinta nuostata dėl nepriekaištingos reputacijos, asociacijos valdymui sėkmingai suformuota valdyba“, – sako Giedrė Ruginytė-Čepienė, IT sprendimų kompanijos „Heximus“ direktorė.

Šiai dienai klubas vienija 36 aukščiausio lygio vadovus ir verslų savininkus. Klubo nariai gyvai ar nuotoliu susitinka kartą per savaitę. „Susitikimo metu ne tik kalbame apie jau vykdomas ir būsimas filantropines veiklas, siekiame pažinti vieni kitus, bet ir tobulėti profesinėse bei asmenybės augimo srityse. Kaskart organizuojame naudingas edukacijas įvairiais vadovams ir ne tik rūpimais finansų, sveikatos, IT, personalo ir kitais klausimais. Mūsų žiniomis, tokio aktyviai veikiančio formato neturi nei vienas kitas „Rotary“ klubas Lietuvoje. Turime net savo veiklos efektyvumą matuojančių pagrindinių rodiklių (KPI) sistemą ir vidinį intranetą visai klubo informacijai, nuotraukoms laikyti“, – sako klubo prezidentė.

Pirmą ketvirtį – dėmesys moksleivių finansiniam raštingumui

Pasak Giedrės Ruginytės-Čepienės, sukauptą profesinę patirtį, žinias bei įgūdžius naujojo klubo nariai, kaip ir visi rotariečiai, vertina kaip galimybę padėti kitiems. „Norime savo kompetencijas ir resursus panaudoti gerinant gyvenimo kokybę mus, mūsų verslus ir šeimas supančiose bendruomenėse, Lietuvoje. Pirmąjį veiklos ketvirtį didžiausią dėmesį skirsime finansinio raštingumo ugdymui tarp gimnazijų, 10-12 klasių mokinių, kurie sąlyginai netrukus pasieks darbo rinką. Tikime, kad ankstyvas finansinis švietimas yra labai svarbus formuojant atsakingą požiūrį į asmeninius finansus ir įmonių valdymą. Rinksimės bei įgyvendinsime iniciatyvas, kurios įtraukia mokinius į veiklas, padedančias jiems ne tik suprasti finansus teoriškai, bet ir pritaikyti šias žinias praktiškai“, – sako „Vilnius LITUA Rotary“ prezidentė.

Dar iki oficialios veiklos pradžios klubas aktyviai įsitraukė į ne vieną „Rotary“ bendruomenės iniciatyvą: prisidėjo prie ne vienerius metus „Rotary“ klubų vykdomos paramos Lietuvos paralimpiniam komitetui, prie „Rotary“ apygardos Lietuvoje nuo karo pradžios vykdomos nuolatinės paramos Ukrainai, palaikė pirmos pagalbos suteikimo akciją „Laikau pulsą“. Iš klubo inauguracijos renginio aukų finansiškai rėmė ir nupirko instrumentų rinkinį vaikų simfoniniam orkestrui „Simfukai“. Naujasis klubas taip pat sodino medžius Nacionalinio neliečiamojo miško paramos fondo miške. Naujojo klubo inauguracijai paminėti – Vilniuje, ant Tauro kalno, pasodintas ąžuolas.

„Šie darbai atlikti vos per pirmus du klubo veiklos mėnesius, bet ši žinutė ne apie tai, kad galime ir darysime gerus darbus. Visuomenė pripratusi, kad gerus darbus daro kažkas, tačiau plačiau apie gerumo iniciatyvas nesužinoma, nes lietuviškas kuklumas byloja – gerus darbus darykime tyliai. Ar tikrai? Pasaulinės praktikos rodo, kad geri darbai, iniciatyvos, tvirtos pozicijos svarbiais klausimais – įkvepia ir kitus imtis gerų darbų. Juk gyvename nuomonės formuotojų – infuencerių – kartoje. Sėkmės mums, kviečiame prisijungti“, – apibendrina „Vilnius LITUA Rotary“ klubo prezidentė Giedrė Ruginytė-Čepienė.

Pirmasis „Rotary“ klubas Lietuvoje veiklą pradėjo 1934 m. Kaune, praėjus kiek mažiau nei 30 metų nuo pirmojo pasaulyje „Rotary“ klubo įkūrimo. Jį 1905 metais Čikagoje, JAV, įsteigė advokatas Paul Harris, siekdamas suburti įvairių profesijų profesionalus tam, kad jie galėtų keistis idėjomis ir užmegzti ilgalaikius, vertę kuriančius ryšius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

17 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist