Arbūzai yra šilumą mylintys augalai, o Lietuvoje, kur vasaros gali būti trumpesnės ir vėsesnės nei reikia šiems augalams sėkmingai subręsti, arbūzų auginimas reikalauja atidumo ir tam tikrų priemonių. Tačiau su tinkama priežiūra ir šiek tiek pastangų, galima užsiauginti arbūzus net ir šiaurės klimato sąlygomis. Štai kaip tai padaryti:

Sodinukų auginimas

Kadangi arbūzai reikalauja ilgo augimo laikotarpio ir šilumos, Lietuvoje jie dažniausiai auginami iš sodinukų, pradedant juos auginti patalpose.

Laikas: Pradėkite sodinukus patalpose maždaug 4-6 savaites prieš planuojamą išnešimą į lauką. Tai paprastai reiškia, kad sėti reikėtų balandžio mėnesį, kad sodinukai būtų pasiruošę išnešimui į lauką gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje, kai tikrai praeina šalnos ir dirvožemis pakankamai įšyla.

Sėja: Sėkite 1-2 sėklas į puodelius arba vazonėlius su derlingu dirvožemiu. Laikykite patalpose, kur temperatūra yra maždaug 22-25°C, ir užtikrinkite pakankamai šviesos.

Perkėlimas į lauką

Laikas: Arbūzus į lauką reikia išnešti, kai nakties temperatūra nuolat būna virš 10°C, o dirvožemis pakankamai įšilęs. Lietuvoje tai dažniausiai būna birželio pradžioje.

Aklimatizacija: Prieš išnešant sodinukus į lauką, būtina juos aklimatizuoti, palaipsniui pratinant prie lauko sąlygų maždaug savaitę.

Sodinimas

Vieta ir dirvožemis: Pasirinkite saulėtą vietą ir užtikrinkite, kad dirvožemis būtų gerai nusausintas ir turtingas organinėmis medžiagomis. Arbūzai reikalauja daug vietos, todėl sodinkite juos maždaug 1-2 metrų atstumu vieną nuo kito.

Šiltnamio efektas: Dėl Lietuvos klimato, sėkmingam arbūzų augimui gali prireikti naudoti šiltnamio dangas ar plastikinius tunelius, kad būtų sukurtas šiltesnis mikroklimatas.

Priežiūra

Laistymas: Arbūzai itin mėgsta vandenį, ypač augimo ir vaisių formavimosi periodais. Laistykite juos gausiai, bet ne per dažnai, kad išvengtumėte šaknų pūvinio.

Tręšimas: Naudokite subalansuotas trąšas augimo sezono metu, kad palaikytumėte reikiamą maistinių medžiagų lygį.

Kenkėjai ir ligos: Reguliariai tikrinkite augalus dėl kenkėjų ir ligų. Gali prireikti naudoti natūralias ar chemines priemones, kad apsaugotumėte augalus.

Atminkite, kad arbūzų auginimas Lietuvoje yra iššūkis dėl nepalankaus klimato, tačiau pasirinkus ankstyvą veislę ir tinkamai prižiūrint augalus, galima mėgautis savo užaugintais arbūzais. Svarbu yra kruopščiai planuoti ir nepamiršti, kad šiluma ir saulė yra svarbiausi faktoriai šių vaisių auginimui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist