Ukrainos centras Vilniuje atidarytas tik pernai birželį, o per tą laiką jame įvyko 1 300 renginių, kuriuose dalyvavo 17 tūkst. svečių ir dalyvių. Apie tai feisbuke pirmadienį parašė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska.

Savo įraše ji pažymėjo, kad visus šiuos karo metus iš lietuvių jaučia visokeriopą pagalbą, nes Lietuva priima karo pabėgėlius, siunčia paramą, kalba tarptautinėje arenoje, organizuoja mitingus ir renginius Ukrainai paremti.

Vilniuje esančioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijoje įkurtas Ukrainos centras – pirmoji tokia kultūros ir švietimo erdvė Europos Sąjungoje, skirta ukrainiečių bendruomenei Lietuvoje, rašė O. Zelenska, kuri centro atidaryme dalyvavo kartu su Lietuvos pirmąja ponia Dalia Nausėdiene.

„Čia kasdien vyksta mokymai, veikia anglų, lietuvių ir ukrainiečių kalbų klubai, kūrybinės dirbtuvės, sporto būreliai. Čia nuolat teikiama bendroji ir psichologinė pagalba. Ukrainos centras – tai stiprybės vieta tiems, kurie yra toli nuo tėvynės, bet nori būti arčiau jos“, – rašė O. Zelenska.

Ukrainiečių centre vykdomi projektai – „Ukrainietiškų knygų lentyna“, per jį dovanojamos ukrainietiškos knygos užsienio bibliotekoms, taip pat „Knygos be sienų“, skirtas ukrainietiškų knygų spausdinimui ir perdavimui užsienyje esantiems ukrainiečių vaikams. Bendradarbiaujant su Ukrainos knygų institutu, į Lietuvą jau atvežta daugiau kaip 2 500 knygų įvairaus amžiaus vaikams.

Be to, šiame centre įkurtas Jaunimo analitinis centras – platforma, kurioje rengiami Ukrainos ir Lietuvos moksleivių susitikimai su abiejų šalių politikais, diplomatais ir visuomenės veikėjais. „Norime, kad vaikai jau dabar sužinotų apie draugiškus tarptautinius santykius“, – rašė O. Zelenska.

Živilė Aleškaitienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist