LRT televizijos žiūrovai išvydo jau trečiąją nacionalinės atrankos „EUROVIZIJA.LT“ laidą. Tradiciškai žiūrovai išvydo iš anksto LRT studijoje nufilmuotą laidą, tačiau už konkursines dainas televizijos žiūrovai galėjo balsuoti visos laidos metu.
Trečiajame pusfinalyje pasirodė AMARI, Thomas G, merginų grupė „Queens Of Roses“, alternatyviosios muzikos atstovė GØYA, grupė „Hansanova“, MeidĖ, Gebrasy, grupė „Black Biceps“ ir Indrės bei Laimono duetas.
Komisija aptarinėjo grupės „Black Biceps“ pavadinimą
Laidos metu dalyvių pasirodymus vertino penkių narių komisija, kuri kiekviename pusfinalyje kaskart nežymiai kinta. Šios laidos dalyvius vertino šie komisijos nariai: LRT laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Kristupas Naraškevičius, radijo ir televizijos laidų vedėja Gerūta Griniūtė, dainininkė Ieva Narkutė, muzikos prodiuseris ir atlikėjas Leonas Somovas ir dainų autorius Vytautas Bikus.
Šį sykį komisija kritikos dalyviams ir jų pasirodymams nepašykštėjo. Daliai dalyvių pasiūlė skirti daugiau laiko vokalo lavinimui, kitiems – susirasti geresnę dainą ir sugrįžti kitąmet. Daliai komisijos užkliuvo grupės „Black Biceps“ pavadinimas, kodėl būtent toks. Dar kitai daliai komisijos „Black Biceps“ stilistika priminė grupes „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ar „Inculto“, kurių laikas „Eurovizijoje“, jų manymu, jau galimai praėjo. Vytauto Bikaus manymu, kad grupė pridėjo per daug teksto ir per mažai jų sumanytų šokių judėsių, todėl jei „Black Biceps“ patektų į kitą etapą, reiktų dainą koreguoti. Kaip vėliau paaiškėjo, grupei finalo durys buvo užtrenktos prieš pat nosį.
Neįtikėtina: žiūrovų favoritas išsiųstas namo
Vis dėlto žiūrovai su komisijos nuomone nesutiko ir grupei „Black Biceps“ skyrė pirmąją vietą. Pasirodo, kad tą vakarą net trys atlikėjai surinko po vienodą balų kiekį. Vis dėlto žiūrovų balsas nebuvo itin lemiantis, nes galutinėje lentelėje (kuomet surenkamas vienodas balsų kiekis) į finalą keliauja tas/ta arba tie, kuriems komisija balų skiria daugiau.
Vieta | Atlikėja(s) | Daina | Komisijos balai | Žiūrovų skambučiai | Skambučiai paversti balsais | Bendri balai (komisija + žiūrovai) |
1. | Gebrasy | „Whole“ | 12 | 742 | 12 | 20 |
2. | GØYA | „After Storm | 10 | 1220 | 10 | 20 |
3. | Black Biceps | „Visaip man reik“ | 8 | 2868 | 12 | 20 |
4. | Queens of Roses | „TAIP!” | 7 | 544 | 7 | 14 |


Užsienio internautai sutrikę
Užsienyje irgi stebimąsi, jog žiūrovų favoritai tiesiog išmetami iš tolimesnės kovos. Jų tikinimu, tokia balsavimo sistema turėtų būti pakeisti, nes ilgainiui tai turės blogos įtakos pačiam konkursui.
Pavyzdžiui, jutuberis „ESC Tom“ įsitikinęs, kad negalima taip elgtis su žiūrovais, nes tai gali formuoti žiūrovų nuomonę, kad jų balsas nesvarbus ir taip ilgainiui mažins žiūrovų susidomėjimą konkursu būtent dėl tokių akibrokštų.
Kita jutuberė „Noosh101“ tikina, kad Lietuvos atrankų nestebi ir reaguoja tik finalui atrinktas dainas. Jos nuomonė, kol kas Lietuva neturi gero kandidato didžiajai „Eurovizijai“, kuri vyks Šveicarijos mieste Bazelyje. Ji pasvarstė, kad visi šeši kūriniai vargu ar patektų į konkurso finalą Bazelyje.
Na, nevardinsime kitų atsiliepimų, nes standartinės frazės lydinčios jau atrinktas lietuvių dainas: „trūksta wow efekto“, „pernelyg monotoniška“, „nuobodoka“, „gali būti gera foninė muzika“, „trūksta aiškios scenografijos“, „nemanau, kad pateks į finalą“ .
Į finalą keliaus tik po dvi dainas
Žiūrovai dar du šeštadienius galės stebėti ir rinkti „Eurovizijos“ dainų konkurso finalo vertas dainas. Iš kiekvienos atrankinės laidos, kaip ir iš šios, žiūrovų ir komisijos balsų valia į finalą keliaus po dvi dainas.
Balsuoti už dalyvius bus galima visos laidos metu. Po balsavimo, susumavus komisijos ir žiūrovų balsus, paaiškės, kurie du dalyviai keliaus ruoštis vasario mėnesį vyksiančiam finalui. Vasario 15 dieną konkurso finalas iš Žalgirio arenos bus transliuojamas gyvai. Visos atrankinės laidos bei finalas bus rodomi per LRT televiziją ir portale LRT.lt šeštadieniais, nuo 21.00 val.
Finale jau šešios dainos – liko keturios vietos
Priminsime, kad parodytos trys „Eurovizija.lt“ atrankinės laidos. Po kurių tapo aiškūs jau šeši finalininkai, tarp jų Gebrasy, GØYA, Petunija, NOY, Anyanya ir Justė Baradulinaitė.


