Dienos vaizdelis

Dėl atidėtos Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukcijos keičiasi orkestro planai

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pranešė, kad ateinantį sezoną kitose erdvėse suplanuoti koncertai visgi vyks senojoje orkestro buveinėje – Vilniaus Kongresų rūmuose. Orkestro vadovo Stasio Pancekausko teigimu, planai išsikelti į kitas erdves atidedami, nes užstrigo Kongresų rūmų rekonstrukcijos projektas.

„Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį, kad Vilniaus kongresų rūmų rekonstrukcijos pagrindinis tikslas yra aukštos kokybės akustika, pritaikyta simfoninės muzikos koncertams. Pagal galiojusį Senamiesčio apsaugos reglamentą dėl pastatų aukštingumo, mes negalėjome net galvoti apie Vilniaus kongresų rūmų stogo pakėlimą. Todėl prieš vykdant viešuosius pirkimus, vokiečių akustikai darė galimybių studiją, kurioje stogo pakėlimo klausimas nebuvo svarstomas. Taikėmės su tuo, ką geriausio galima padaryti turimomis sąlygomis.

Tačiau pastaruoju metu konsultuodamiesi su kultūros paveldo specialistais supratome, kad galimybė pakelti pastato stogą visgi yra, todėl atsirado galimybė padidinti salės tūrį bei žymiai pagerinti akustinius parametrus“, – pabrėžė S. Penkauskas.

 

Esą po daugelio konsultacijų su įvairiomis įstaigomis – Kultūros paveldo departamento direktoriumi, architektais ir Kultūros paveldo centru – atrastas optimalus variantas, kuris leistų padidinti salės tūrį ir žymiai pagerinti akustiką.

„Šios nuo mūsų nepriklausančios aplinkybės pabrangino projektą ir pratęsė jo rengimo laiką. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios mes atidedame statybos darbus ir visą ateinantį sezoną praleisime Vilniaus kongresų rūmuose“, – sako S. Penkauskas.

Pasak jo, techninis pastato rekonstrukcijos projektas iš naujo daromas nebus, jis tik bus pildomas naujais sprendiniais.

 

„Keičiama tik stogo dalis, tai yra papildomos išlaidos rangovui, ir mes turėsime spręsti papildomo finansavimo klausimą. Akustikai toliau dalyvauja visame procese, mus konsultuoja tiek lietuviai, tiek vokiečiai, nuolat yra daromi skaičiavimai, nes kiekvienas pakeitimas salėje iš karto daro įtaką akustikai. Paaukštinimas, pažeminimas, dizaino elementai – viskas turi reikšmės skambesiui. Tai yra didelis darbas, todėl yra dirbama kompleksiškai, ir žmonės įdeda daug jėgų, kad pasiektume norimą rezultatą. Yra didžiulis skirtumas, kai vykdoma tiesiog rekonstrukcija, ir kai vykdoma rekonstrukcija, kurios pagrindinis tikslas yra gera akustika. Tai nėra tiesiog remontas. Šiuo atveju procesas daug ilgesnis ir sudėtingesnis, nes bet koks sprendimas turi būti derinamas su akustikais“, – pabrėžė S. Penkauskas.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kito pusmečio koncertus iš Valdovų rūmų ir „Litexpo“ parodų ir kongresų centro perkelia į Vilniaus kongresų rūmus. Įsigyti bilietai galios, vietos bus automatiškai perkeltos į atitinkamos kainų kategorijos vietas Vilniaus kongresų rūmuose. 

Sigita Zumerytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button