Be kategorijos

Šiandien sostinė mini tarptautinę džiazo dieną: bus gausu nemokamų renginių

Koncertai vidury dienos, improvizacijos netikėtose vietose ir daugiau nei bet kada skambantis džiazas. Taip šiandien visoje šalyje, o ypač – sostinėje, švenčiama tarptautinė džiazo diena.

„Tarptautinė džiazo diena yra dar naujas reiškinys Lietuvoje ir kaip šventė tik pradedama minėti džiazo bendruomenėje. Tikimės, kad ši diena paskatins bendruomeniškumą muzikantų rate ir primins, jog turime būti vieningi ne tik vieną dieną per metus“, – sako jaunosios džiazo kartos atstovai, grupės „Džiazlaif“ nariai. Kaip ir daugelis šalies džiazo atlikėjų, muzikos šventę jie pasitiks scenoje.

Pirmieji džiazo dienos renginiai Rūdninkų knygyne bei Tauragėje įvyko dar prieš jai ateinant. Šiandien švęsti tarptautinės džiazo dienos Vilniuje prisijungia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo katedra, kuri 13 val. J. Karoso salėje surengs studentų ir dėstytojų koncertą. Vėliau, nuo 18 val. gyvas džiazas skambės kavinėje „Veranda“, 19 val. svečių namuose „Downtown Forest Hostel & Camping“, 21 val. džiazo klube „Jazz Cellar“. 20.30 val. Grupių „Džiazlaif“ ir „Ąžuoliniai berželiai“ pasirodymus iš baro „Paviljonas“ bus galima stebėti ir internetu.

 

Renginiai Vilniuje tuo nesibaigia – vidurdienį vyks Lietuvos džiazo federacijos (LDF) ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos rengiami Tarptautinei džiazo dienai skirti „Džiazo priešpiečiai“ (Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos kiemas, Šv. Jono 11, Vilnius). Jau tradiciniu tapusio renginio metu pasirodys projekto „Ethnic Mood“ atlikėjai, bus pristatomas naujas šiandieninio Lietuvos džiazo rinkinys „Jazz from Lithuania 2018”.

Būtent nuo balandžio 30 dienos albumas yra pasiekiamas visose internetinėse platformose: Pakartot.lt, Spotify, iTunes, Deezer. Šiandien taip pat atidaroma Dainiaus Labučio retrospektyvinė fotografijų paroda, skirta vienam ryškiausių Lietuvos džiazo renginių „Vilnius Mama Jazz 2012-2017“.

Be tradicinių renginių, šiemet džiazo mylėtojai bus nustebinti ir netikėtais muzikiniais performansais Vilniaus mieste. Pirmasis jų įvyks Vilniaus tarptautiniame oro uoste. Su džiazu šiandien netikėtai susidurs besilankantys Kultūros ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, prekybos centre „Europa”, kavinėje „Caffeine” Vilniaus gatvėje, „Vagos” knygyne prie LNDT, Vilniaus geležinkelio stotyje. Šiose vietose gros Remigijaus Rančio, Jievaro Jasinskio, grupių „Brave Nosies”, „Džiazlaif” suburti muzikantai, Dmitrijaus Golovanovo ir Veronikos Chi Chi duetas.

 

Į koncertus sostinės gyventojai šiandien taip pat gali vykti lydimi džiazo muzikos. Visą dieną, išsikvietę „JazzExpress“ taksi automobilį, vilniečiai gatvėmis riedės lydimi naujojo „Jazz from Lithuania 2018“ rinkinio, o taip pat – su šventine 10% nuolaida. Švęsti džiazą LDF kviečia ir nenorinčius kelti kojos iš namų: „sukūrėme specialų lietuviško džiazo grojaraštį spotify bei Pakartot.lt platformose, internetinėje erdvėje atsirado ir „Jazz from Lithuania 2018” rinkinys. Tikimės, kad jūsų kasdienybę šiandien vienaip ar kitaip ištiks džiazas.“

„Šios džiazo dienos išskirtinumas – koncertų salių ribas perkopianti muzika. Todėl pagrindinis akcentas šių metų programoje susijęs su netikėtais pasirodymais ir performansais. Labai svarbūs regionuose vykstantys renginiai. Beje, pirmieji džiazo dieną pradėjo švęsti Kėdainiuose. Naujausia iniciatyva džiazo dienai vyksta Alytuje, taip pat regioniniame mieste,” – pasakoja LDF prezidentas Julijus Grickevičius.

Klaipėdoje džiazo dienos proga bus įtektas tradicinis džiazo žvaigždės apdovanojimas, koncertuos diksilendas „Memeland”. „Kaunas Jazz“ šiai progai skiria savo didįjį koncertą, kurio puošmena – soulo ir ritmenbliuzo žvaigždė Laura Mvula. Kėdainių festivalis „Broma Jazz“ pristatys miesto muzikos mokyklos džiazo skyriaus mokinius. Dienos metu į Sauliaus Sondeckio menų gimnaziją kviečia mokytojas Aurimas Povilaitis, vėliau Šiaulių džiazo muzikantai ir gerbėjai bursis kavinėje „Caffeine“. Pirmą kartą prie džiazo dienos prisijungia Alytaus muzikos mokykla.

 

Tarptautinė džiazo diena UNESCO organizacijos pastangomis visame pasaulyje pradėta minėti 2011 metais. Pasak šventės sumanytojų, džiazo diena – tai tarptautinis dialogas, sujungiantis žmones iš viso pasaulio. Šįmet pasaulinę džiazo dieną vainikuojantis „visų žvaigždžių” koncertas vyks Sankt Peterburge, kitais metais džiazo sostine paskelbtas Sidnėjaus miestas.

Džiazo dienos šventę Lietuvoje iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Dauguma šiai šventei skirtų renginių – nemokami.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button