Vasario 15 d., Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC) organizavo pilietinę akciją „Saulėtekio kelias“. Ši iniciatyva sujungė Saulėtekio slėnio mokslo ir studijų institucijų darbuotojus, studentus į bendrą grandinę, kuri tarytum atkartojo ir priminė 1989 metų Baltijos kelią – vienybės, solidarumo, laisvės ir meilės Lietuvai simbolį.

Daugiau kaip tūkstančio žmonių, pasipuošusių tautine atributika, grandinė nusidriekė per visą Saulėtekio alėją – nuo Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro pastato iki Vilniaus Gedimino technikos universiteto.

Akcija pradėta trispalvių pakėlimu prie Saulėtekio alėjoje esančių mokslo ir studijų pastatų. Sugiedoję Lietuvos himną, iniciatyvos dalyviai ėmė rikiuotis į gyvąją grandinę.

Viena renginio iniciatorių ir organizatorių, VU GMC Biomokslų instituto lektorė Audronė Meldžiukienė sakė, kad norėjosi Lietuvos atkūrimo šimtmetį pažymėti išskirtinai. Juk Saulėtekyje turime gražią alėją, todėl kilo mintis suvienyti visas jos įstaigas ir surengti „Saulėtekio kelią“ – Baltijos kelio prototipą. „Iš pradžių kiek baiminomės, ar ateis pakankamai žmonių, nes daugiau kaip vieno kilometro atkarpai turėjome surinkti bent 800 žmonių. Tačiau abejones ir nerimą išsklaidė akcijos dieną su entuziazmu besirenkantys, nešini vėliavomis ir kita atributika žmonės. Smagu buvo stebėti švytinčius ir džiugius veidus! Vienybės dvasia ir meilė Lietuvai tvyrojo tarp mūsų, jautėmės itin pakiliai, kaip ir Baltijos kelyje!“ – palygino A. Meldžiukienė.

Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius prof. Gintaras Valušis minėjo, kad tai buvo puiki ir prasminga akcija, leidusi „ne tik prisiminti Baltijos kelią, bet ir jį pratęsti, paverčiant Saulėtekio slėnį solidarumo ir laisvės ašimi, kokybiško mokslo ir žėrinčių inovacijų židiniu“.

„Visos valstybinės šventės mane supurto ir priverčia prisiminti savo šaknis. Nemeluosiu, „Saulėtekio kelias“ tapo vienu labiausiai širdį palietusių renginių, susijusių su Lietuva. Kai visi sustojo į vieną ilgą žmonių grandinę, skambant tautos dainių muzikai, nutilau. Nejučia per kūną ėmė bėgti šiurpuliukai, o akyse tvenktis ašaros. Likau sužavėta akimirka, kuri privertė įsivaizduoti vieną iš ilgos kelionės į laisvę akimirkų – Baltijos kelią, kai lygiai taip pat, susikibę už rankų, žmonės išreiškė begalinį laisvės troškimą. Tikiuosi, kad vėliavos „Saulėtekio kelyje“ plevėsuos per kiekvieną Lietuvos gimtadienį, nes tokiomis akimirkomis suvokiu savo tyrą meilę Lietuvai“, – su jauduliu kalbėjo pirmo kurso mikrobiologijos ir biotechnologijos bakalauro studentė Ieva Lingytė.

Prie akcijos „Saulėtekio kelias“ prisijungė Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras, VU biblioteka, VU Fizikos, Komunikacijos, Teisės, Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetai, VU Informacinių technologijų taikymo centras, VU Verslo mokykla, VU Lazerinių tyrimų centras, VU Sveikatos ir sporto centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.