Be kategorijos

Popiežiaus reakcija stebint šiuolaikinį gatvės šokio pasirodymą: Siete Bravi!

Pirmojo Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje nekantriai laukė gausus būrys šalies menininkų. Rugsėjo 22 d. Vilniaus Katedros aikštėje kelios dešimtys tūkstančių žmonių susirinko į Popiežiaus susitikimą su jaunimu. Scenoje pasirodė žinomi šalies atlikėjai ir muzikantai. Prieš Popiežiaus kreipimąsi į Lietuvos žmones – scenoje ypatingą pasirodymą surengė Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air”.

Specialiai Popiežiaus vizitui šalyje sukurtas pasirodymas „Tiems, kurie toli” – tai urbanistinio ir šiuolaikinio šokio kalba pasakojama istorija, kuria siekiama mažinti atstumą – laiko, erdvės, vidinių išgyvenimų prasme. Pasirodymo garso takelyje – „Low Air” šokėjų, mokinių ir bendruomenės klausimai Popiežiui, surinkti ruošiantis pasirodymui.

Stebėdamas šokį Popiežius Pranciškus neslėpė susižavėjimo atlikėjais. Choreografės Airidos Gudaitės, Vilniaus miesto šokio teatro šokėjų, „Low Air” mokyklos mokytojų ir mokinių bei Lietuvos muziko ir teatro akademijos šokėjų pasirodymą pontifikas įvertino žodžiais –  „Siete Bravi” (Esate šaunuoliai).

 

„Pasirodymu norime kalbėti apie tuos, kurie toli – už durų, už grotų, už tvorų, už savo pačių susikurtų sienų. „Tiems, kurie toli” – jungia, artina ir mažina atstumą, naikina ribą tarp amžiaus, išsilavinimo, supratimo ir sugebėjimo atlikti ar būti. Tai asmeninė žinutė, kai liekame sau, su savimi ir juntame vienatvę ar juntame pilnatvę.” – apie pasirodymą sako choreografė A. Gudaitė.

Pasirodymo idėją padiktavo aktyvi socialinė „Low Air” kūrėjų veikla. Pakviesti pokalbiams su pataisos namuose esančiais jaunuoliais, menininkai surinko šio šokio pagrindą. Specialiai Popiežiui skirtame atlikime kalbama apie visuomenės susiskirstymą, atskirtį, užribiuose gyvenančius asmenis. Tačiau šokis – tai priemonė mažinti atskirtį ir kalbėti menine kalba apie visuomenei nepatogias temas. Pasirodymo atlikėjai skirtingų kartų, profesionalai, studentai ir šokio entuziastai.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button