Be kategorijos

Penkios priežastys šventes sutikti Vilniuje

Viena gražiausių Europos kalėdinė eglutė, šventiniai turgeliai, teminiai vakarėliai jaunimui, kalėdinis bėgimas sportiškiesiesiems, koncertai klasikos mėgėjams, 3D šventinės pasakos vaikams: šiais metais Vilniuje kiekvienas svečias ras širdžiai artimas Kalėdas.

„Gruodžio 1-ąją Kalėdų eglučių įžiebimu Vilniuje prasidės šventinis sezonas: skanumynus ir dovanėles siūlyti pradės Kalėdų mugės, į centrines gatves išriedės Kalėdų traukinukas, suskambės Kalėdų koncertai. Apsilankyti Vilniuje šventinio sezono metu – ypatinga patirtis: tradicijos čia mainosi su šiuolaikinio meno įkvėptais reginiais ir renginiais, kurie nesibaigs iki pat sausio 7-osios“, – sako Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

 

Miestas kaip Kalėdų atvirutė

Žiema Vilniui tinka. Minimalistinis sniego baltumas išryškina į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukto Senamiesčio rūmų, bažnyčių ir gatvelių linijas. Galimybę pasijausti kaip Kalėdų atvirutėje suteikia realaus namo dydžio prakartėlė, tradiciškai įrengiama centrinėje Vilniaus aikštėje, šalia Vilniaus katedros.

Katedros aikštėje puošiama ir pagrindinė Vilniaus bei viena unikaliausių Europos eglučių, kuri bus įžiebta gruodžio 1 d. Eglutei, kurią galima pastebėti iš virš Vilniaus skrendančių lėktuvų, apšviesti pernai buvo panaudota net 50 tūkstančių lempučių.

Kalėdinis traukinukas
Kalėdinis traukinukas (nuotr.: K. Čachovskio)

Atgal į vaikystę

Vilnius kviečia tikrąja šių žodžių prasme pasinerti į Kalėdų magiją, kupiną pasakų, stebuklų ir žaidimų. Pirmąjį Kalėdų vakarą Vilniaus Katedros siena nušvis ryškiomis spalvomis ir papasakos  magišką 3D pasaką. Minias didelių ir mažų vilniečių ir miesto svečių sutraukiantis reginys planuojamas gruodžio 25–28 d.

 

Kalėdų laikas – tai metas, kai daugelis trumpam vėl tampa vaikais. Ir mažiems, ir dideliems vaikams daug džiaugsmo suteiks apsilankymas unikaliame Vilniaus žaislų muziejuje. Jame lankytojai gali patys pažaisti su akmens amžiaus, viduramžių ar praėjusio šimtmečio vaikų žaislais.

Pasiekti svarbiausias Vilniaus vietas padės visą šventinį laikotarpį kursuosiantis Kalėdų traukinukas.

Kalėdos
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

Kalėdų dovanos? Be streso!

Kalėdinių dovanų ieškojimo karštinė Vilniuje gali būti pergyventa be jokio streso. Tai garantuoja didelis kalėdinių turgelių pasirinkimas – nuo tradicinių saldumynų mugių iki šiuolaikiškų dizainerių fiestų.

 

Visą šventinį laikotarpį Katedros ir Rotušės aikštėse veiks tradiciniai Kalėdų miesteliai. Gruodžio 1 – sausio 7 dienomis jų lankytojus šildys karšti gėrimai ir lepins saldumynai.

Ieškantys nepaprastų dovanų Kalėdoms, pavyzdžiui, konceptualios juvelyrikos ar šiuolaikinės mados kūrinių, turėtų apsilankyti populiariuose Vilniaus dizaino turgeliuose: mados dizainerių mugėje „Design Square“, kuris po atviru dangumi vyks gruodžio 12-17 dienomis, arba klubo „Kablys“ „Kalėdų Pop Up“ turgelyje, po vienu stogu surenkančiame įdomius vietinius mados, interjero ir maisto kūrėjus. Kalėdinį apsipirkimą pasiliekantiems paskutinei minutei alternatyvus kultūros centras „Loftas“ yra paruošęs daugiau nei 100 dizainerių ir kūrėjų sukviečiantį „Uptown Christmas: Last Minute Market“ turgelį.

Kalėdinis bėgimas

 

Gera forma – ir per šventes

Vilnius yra jaukus ir patogiai išsidėstęs miestas, tad svarbiausias vietas jame lengva apeiti arba …apibėgti. Gruodžio 17 d. Kalėdų begimo metu centrinėse miesto gatvėse bus galima sutikti bėgančius elfus, snieguoles, ir senelius šalčius. Tie, kurie rūpinasi kūno šiluma ir gera forma, kviečiami jungtis prie šventes taip jau nuo 1975 m. pasitinkančių vilniečių ir registruotis į Kalėdinį bėgimą.

Bėgti šiame maratone įprasta ne tik su sportine apranga, bet ir Kalėdų senelio ar Snieguolės kostiumu. Suaugusiems maratono dalyviams siūloma rinktis iš 12, 6 arba 3 km ilgio distancijų, o mažieji sportininkai gali varžytis „Nykštukų bėgime“ ir įveikti 200 metrų atstumą.

Vakare – „Traviata“, naktį – vakarėlis klube. Kodėl ne?

Kam rinktis vieną, jei Vilniuje tą patį vakarą galima išgerti šampano ir itališkoje operoje, ir madingame klube? Kalėdiniu laikotarpiu Lietuvos operos ir baleto teatro repertuare tikrai bus šventinė opera „Traviata“ ir baletas „Bajaderė“, muzikinėmis dovanomis taip pat dosnus žanrais varijuojantis muzikos festivalis „Kristupo Kalėdos“ bei kiti koncertai. Vilniečiai mėgsta melodingas pramogas, tad kalėdinio sezono vakarus leidžia renginiuose puikia akustika pasižyminčiose šv. Kotrynos ar šv. Jonų bažnyčiose, puošnioje Filharmonijoje.

 

Vilnius – ne tik rimtosios, bet ir klubinės muzikos miestas, tad nuo klasikinės vakarinės programos lengva pereiti prie naktinių pramogų. Didžiausias naujametinis vakarėlis, kasmet surenkantis minią teminiais kostiumais pasipuošusių pramogautojų, vyksta kultūros fabrike „Loftas“. Šis naktinis karnavalas pastaraisiais metais buvo skirtas tokioms aktualioms popkultūros temoms kaip „Žvaigždžių karai“ bei „Sostų karai“.

Artėjant vidurnakčiui rekomenduojama pasekti vilniečių pavyzdžiu ir išeiti į Katedors aikštę arba užsiimti vietą su geru vaizdu ant vienos iš Vilnių supančių kalvų, iš kur galima mėgautis įspūdingais naujametiniais fejerverkais.

Straipsnis parengtas pagal Vilniaus turizmo informacijos centro informaciją

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button