MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Neries regioninio parko direkcija
Be kategorijos

Neries regioniniame parke aptiktas retas grybas

Praėjusį savaitgalį Neries regioniniame parke buvo aptiktas į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktas raukšlius kopūstgalvis. Šį jau sušalusį retą grybą rado žygeivis kairiajame Neries krante, netoli Paneriškių regyklos. Tai ketvirtoji raukšliaus kopūstgalvio radavietė šiame regioniniame parke. Iš viso Lietuvoje žinoma tik apie 30 jo radaviečių.

Raukšliai kopūstgalviai, primenantys žiedinį kopūstą arba koralą su tankiomis garbanotomis šakutėmis, auga storų pušų kamienų pamatinėje dalyje ar šalia kamienų, ant negyvų ir mirštančių šakų. Taip pat gali išaugti ir šalia stambių pušų kelmų. Pagrindinė grėsmė šiai grybų rūšiai – senų pušynų kirtimas.

Tai jau ne pirmas kartas, kai Neries regioninio parko direkcijos surengto žygio metu atrandama retų grybų naujų radaviečių. Antai 2015 m. pavasarį sengirėje prie Bražuolės žygeiviai rado itin retą grybą – paprastąjį taukių. Daugiau nei tris dešimtmečius buvo manyta, kad ši rūšis Lietuvoje visiškai išnyko. Paprastieji taukiai vėl buvo rasti 2008 m., o 2015-aisiais Neries regioniniame parke atrasta radavietė šalyje buvo vienuolikta.

Šio parko teritorijoje randama 450 grybų rūšių. Iš jų 22 rūšys yra retos ir saugomos. Tai ąžuolinė kepena, korališkasis trapiadyglis, paprastasis taukius, kuokštinė grifolė ir kt. Dūkštų ąžuolyne rasti kuokštinis sėdis, ąžuolinis skylenis ir krokinis minkštenis yra reti visoje Europoje ir aptinkami tik ant senų stambių ąžuolų.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

VGTU studentai sukūrė žaidimų idėjas, padedančias mokymąsi paversti žaidimu

Donatas Andrijauskas

Dėl žiemiškų eismo sąlygų situacija sudėtingesnė užmiestyje – Vilniaus policija

BNS

Centralizuojant valstybės valdomą NT pamirštos savivaldos

Donatas Andrijauskas

Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas pristatys „Roko simfoniją ant ledo“

Donatas Andrijauskas

Į Vilniaus merus kandidatuojantis V. Uspaskichas žada nemokamą viešąjį transportą

BNS

Po mėnesio išvysime dr. J.Basanavičiaus aikštę – kaip atrodys nauja viešoji erdvė?

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika