Be kategorijos

Nemokamas vasaros koncertas klasikos mėgėjams

Mokslų metų pabaigą jaunimas kartu su tėvais ir draugais yra kviečiami paminėti nemokamuose vaikų styginių orkestro iš Ajovos valstijos, JAV – „Preucil“ – koncertuose, taip pat užsienio chorų pasirodymuose sakralinėse erdvėse.

Vaikai atliks muzikaliai sudėtingą repertuarą

Prestižinis styginių instrumentų orkestras „Preucil“ šią vasarą keliauja po Europą, o viena iš orkestro stotelių – Lietuva. Pasirodymai vyks jau birželio 20 d., 18:30 Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje ir birželio 21 d., 18:30 Tautos namuose Kaune.

„Mums garbė Lietuvoje organizuoti net kelis šio orkestro pasirodymus. Be to, tai yra nemokami renginiai, į kuriuos yra kviečiami visi ieškantys intelektualių pramogų netradicinėse erdvėse“, – teigia „Music Travel Baltics“ vadovė Rūta Dambytė.

 

Styginių instrumentų pagalba Preucil mokyklos auklėtiniai atliks širdį virpinančią klasiką: nuo J. Štrauso iki A. Vivalžio kūrinių. Orkestrui vadovauja patyręs dirigentas iš Honolulu salos Havajuose Anthony Arnone. Šios muzikos mokyklos vaikai nuo pat mažens yra mokomi muzikuoti pagal suzuki metodą.

Talentas yra ne įgimtas, bet įgyjamas

Nuo mažens reikia lavinti vaikų muzikalumą ir „Motinos kalbos“ principu mokyti juos groti įvairiais instrumentais. Tokia yra suzuki metodo esmė.

„Motinos kalbos“ principas teigia, kad talentas yra ne įgimtas, bet išugdomas. Lygiai taip, kaip kiekvienas vaikas išmoksta savo gimtąją kalbą (kartais dvi ir netgi tris iškart), taip nuo mažens jis gali išmokti ir muzikuoti.

 

Suzuki metodą pirmasis viešai išaiškino Japonijos mokslininkas, smuikininkas, kompozitorius, ugdymo filosofas Shinichi Suzuki. Jis teigė, kad žmogaus talentas yra įgyjamas priklausomai nuo gyvenamosios ir ugdomosios aplinkos, o kūdikių galimybės yra apskritai praktiškai beribės.

Daugiau nemokamų koncertų šią vasarą

„Music Travel Baltics“ šią vasarą kviečia ir į daugiau nemokamų klasikos koncertų, kurių metų pasirodys ne tik orkestrai, bet ir amerikiečių bei lietuvių chorai. Jau šį sekmadienį, birželio 25 d., Visų Šventųjų bažnyčia Vilniuje suskambės užgiedojus net trisdešimčiai „Cappella Cantorum“ choro iš JAV balsų.

Šio vienintelio Lietuvoje koncerto metu prie amerikiečių prisijungs Lietuvos mokslų akademijos choras. Programoje – nuo K. Monteverdžio iki V. A. Mocarto – visa neužmirštama klasika.

 

O dar po savaitės – tik moterų balsų choro koncertas. Pasaulyje yra daugybė aukšto lygio kūrinių, sukurtų išskirtinai moterų balsams. Visa jų puokštė išsiskleis vasaros įkarštyje, liepos 2 d., Vilniaus miesto širdyje – Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button