Be kategorijos

Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą su 29-ojo sezono pradžia sveikino prezidentas Valdas Adamkus

Penktadienio vakarą į Vilniaus kongresų rūmus rinkosi pakiliai nusiteikę klasikinės muzikos mylėtojai ir gurmanai. Čia Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas maestro Gintaro Rinkevičiaus, iškilmingai atidarė 29-ąjį savo koncertų sezoną. Rugsėjo 22 d. vakarą sausakimšoje salėje koncertavo net trys Lietuvos operos scenos žvaigždės – tenoras Edgaras Montvidas, baritonas Kostas Smoriginas, sopranas Viktorija Miškūnaitė ir Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis). Pasveikinti Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atvyko ir prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti garbūs svečiai.

„Šiuo koncertu Jūs tarsi užbaigiate pirmąjį šimtmetį Lietuvos gyvenime, per kurį menas, daina, opera mus stiprino, ir šiandieną galime džiaugtis ta laisve, kuria naudojamės. Per dainą, meną ir muziką išeiname į pasaulį ir tikrai turime, kuo didžiuotis. Drįstu pasakyti, kad nors mano širdyje šis koncertas yra baigiamasis pirmojo šimtmečio koncertas, kartu šiuo koncertu mes atidarome antrąjį Lietuvos valstybės šimtmetį. Aš tikiuosi, kad kitą šimtmetį mes lygiai taip pat netrūksime talento, jėgos ir tolimesnio darbo mūsų valstybei ir teiksime Lietuvos žmonėms tą džiaugsmą, kurį patyrėme šiandien ir patyrėme visus tuos ilgus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro gyvavimo metus. Ačiū Jums labai“, – sveikinimo kalboje po koncerto susirinkusiems svečiams sakė prezidentas V. Adamkus.

Lietuvos valstybinį simfoninį orkestrą pasveikino ir Seimo pirmininkas V. Pranckietis, linkėdamas, jog muzikos darna ir harmonija persikeltų ir į visos valstybės bei visuomenės gyvenimą.

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas G. Rinkevičius po koncerto dėkojo susirinkusiesiems, orkestro muzikantams, chorui ir solistams: „Mums tikrai labai pasisekė, kad E. Montvidas, K. Smoriginas ir V. Miškūnaitė galėjo atvažiuoti pas mus šį vakarą ir atlikti puikiausią, gražiausią pasaulio muziką“, – džiaugėsi G. Rinkevičius.

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pradžios koncerto pirmojoje dalyje skambėjo didingas ir šviesus G. Puccini kūrinys „Šlovinimo Mišios“, orkestro atliekamas kartu su E. Montvidu, K. Smoriginu ir Kauno valstybiniu choru. Antrojoje koncerto dalyje žymūs solistai atliko arijas ir duetus iš G. Puccini operų „Toska“, „Bohema“, „Kregždutė“ bei G. Donizetti operos „Liučija di Lamermur“, palydėtus audringų publikos ovacijų. Šventinį koncertą baigė įspūdingas G. Donizetti tercetas iš operos „Meilės eliksyras“.

 

Nepatekusiuosius į milžiniško publikos susidomėjimo sulaukusį sezono pradžios koncertą, maestro G. Rinkevičius kviečia nenusiminti. „Mes norime pakviesti ir į kitus savo koncertus, kurie, tikime, bus ne mažiau įdomūs Lietuvos publikai“, – kalbėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovas.

Spalio 6 d. Vilniaus kongresų rūmuose skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro simfoninis koncertas „Gintaras Januševičius skambina G. Gershwiną“, spalio 20 d. – „Sergei Nakariakov: trimito Paganinis“, spalio 29 d. – kamerinis dailės ir muzikos projektas „Haruspicija“.

 

Plačiau su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro 29-ojo sezono koncertais galima susipažinti svetainėje lvso.lt. Bilietus į koncertus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button