Kviestinių pietų metu pristatyta Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė

Antradienio popietę Suomijos ambasados duris atvėrė ir šventiniais pietumis žiniasklaidos atstovus vaišino gausus būrys Lietuvoje reziduojančių ambasadų atstovų. Šio renginio metu žurnalistams buvo iš anksto pristatyta kilnų tikslą turinti jubiliejinė, 15-oji Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, įvyksianti gruodžio 2-ąją Vilniaus Rotušėje.

„Šiandien čia matome tik 12 šalių ir du Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos stendus ir tai tik maža dalis viso to, kas lauks Tarptautinės Kalėdų labdaros mugė lankytojų. Šeštadienį Vilniaus Rotušėje savo stendus išstatys net 31 šalis. Mūsų tikslas – mugės metu surinkti kuo daugiau pinigų, kuriuos paaukosime dešimčiai organizacijų. Prie šios mugės organizacijos prisidėjo gausus būrys žmonių. Esu įsitikinusi, kad kartu mes galime padaryti daugiau ir po truputi pasaulį versti geresne vieta gyventi“, – svečius sveikino šių metų mugės organizacinio komiteto pirmininkė, Suomijos ambasadoriaus žmona Ebba Michelsson.

Žurnalistams būsimąjį renginį pristatė ir Didžiosios Britanijos konsulo žmona Ethel Cushing, Tarptautinės moterų asociacijos Vilniuje Prezidentė Nancy van der Winden, taip pat mugės komiteto narės, tarp kurių – ir viena pirmųjų šio renginio iniciatorių Birutė Vizgirdienė.

Organizatorė priminė, jog mugė tradiciškai vyks Vilniaus Rotušėje, o jos metu surinktos lėšos kaip ir kasmet bus paaukotos dešimčiai organizacijų, kurios rūpinasi vaikų, neįgaliųjų ir senjorų gerove. Tarp labdarą gausiančių organizacijų Vilniaus specialiojo ugdymo centras „Aidas“, Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, Suvalkijos socialinės globos namai ir dar šešios organizacijos.

„Žvelgiant atgal, sunku patikėti kaip stipriai patobulėjome. Tuomet, prieš penkiolika metų, pirmojoje mugėje mūsų dalyvavo ir prie organizacijos prisidėjo vos 30 moterų. O ir visuomenė dar nebuvo linkusi savanoriauti ar priimti tokią pagalbą. Reikėjo nemažai laiko ir pastangų, kad lietuviai patikėtų, jog šis renginys skirtas visiems, ne tik ambasadorių žmonoms ir jų aplinkos žmonėms. Pamenu, kaip pati eidavau į gatvę ir kiekvienam nusišypsojusiam pasakodavau apie mūsų veiklą. Džiaugiuosi, jog dabar žmonės patys skambina, jungiasi, o taip pat – noriai aukoja. Skaičiuojame, jog per šį laikotarpį surinkome jau daugiau nei milijoną eurų paramos“, – mintimis dalijosi ilgametė kilnios iniciatyvos rėmėja B. Vizgirdienė

Susirinkusieji mugę pristatančiame renginyje turėjo galimybę pasivaišinti Izraelio, Suomijos, Vokietijos, Kroatijos, Rumunijos, Ukrainos, Gruzijos, Japonijos, Azerbaidžano, Italijos ir Norvegijos atstovų stenduose paruoštais tradiciniais skanėstais, susipažinti su šioms šalims būdingais dirbiniais. Visą tai vilniečiai ir miesto svečiai galės įsigyti jau šį šeštadienį, renginio metu Vilniaus Rotušėje.

Tądien visuomenei savo stendus pristatys 31 diplomatinė atstovybė Lietuvoje bei 5 tarptautinės mokyklos, o Rotušės aikštėje – veiks maisto mugė, kurioje bus galima paragauti daugelio skirtingų šalių tradicinių patiekalų.

Be to, jubiliejinės mugės metu vykstančiame aukcione, kiekvienas norintis už labdarą galės įsigyti ir žymių moterų dekoruotus kalėdinius stiklo žaisliukus. Tarp būrio šių žaisliukų autorių – mugės garbės ambasadorė Alma Adamkienė, šių metų renginio globėja Silvija Skvernelė, ištikima mugės draugė menininkė Nomeda Marčėnaitė.

Labdaringo renginio metu taip pat vyks loterija, kurioje dalyviai galės laimėti vertingų prizų. Visos surinktos lėšos bus paskirtos kilniam tikslui.

Mugės lankytojus linksmins atlikėjai iš skirtingų pasaulio kraštų: be tradicinių šokių pasirodymų Rotušėje ir Rotušės aikštėje, skambės choro bei ansamblių atliekamos šventinės dainos, kinų meistrai demonstruos tai-chi judesius. Vaikai turės galimybę susitikti su tikru Kalėdų Seneliu iš Korvatunturi Laplandijoje, kuris tradiciškai į Vilnių atvyksta specialiai Mugės organizatorių kvietimu.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę padedama advokatų kontoros „Eversheds Saladžius“ organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio moteris iš diplomatinio korpuso ir verslo bei visuomeninių organizacijų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist