Be kategorijos

Jurgis Brūzga pradėjo kraujo donorystės judėjimą „#PADARYKTAI!“

Vidurdienį atlikėjas Jurgis Brūzga pakvietė vilniečius į kraujo donorystės akciją „#PADARYKTAI!“ Nacionalinio kraujo centro padalinyje, įsikūrusiame prekybos centre VCUP . Šia iniciatyva dainininkas ragino dovanoti kraujo ir skleisti donorystės idėją. Susirinkusiems atlikęs akustinę programą, dėkojo kraujo centre dirbantiems žmonėms už itin svarbų darbą, taip pat padovanojo šimtą albumų „175”  donorams  ir pats davė kraujo. Atlikėjas paragino donorystės žinią skleisti socialiniais tinklais, žymėti gerus darbus „#PADARYKTAI!“  ženklu.

 

Paskutinę rugpjūčio savaitę reabilitacijos klinikos ligonius (RKL) aplankęs ir pacientų dieną muzika šviesinęs atlikėjas nusprendė gerumo idėja užkrėsti daugiau žmonių ir ne tik prisidėti prie socialinių akcijų, bet ir pats inicijuoti veiksmus.

 

„Esu dažnas įvairių akcijų dalyvis. Bet pagalvojau, kad aplinkui daugiau kalbų apie gerumą nei iš tiesų darančių tokius darbus. Man norisi padėti ne tik žodžiais – duoti kraujo pats paprasčiausias būdas gelbėti kitą. Tai nieko nekainuoja, tik šiek tiek laiko ir sąmoningumo, todėl nutariau pakviesti vilniečius prisidėti prie manęs ir kartu padaryti tai. Apskirtai frazė „Padaryk tai!“ yra vienas iš mano gyvenimo moto, apie tai parašiau ir dainą, kuri tampa šios akcijos himnu“,  – apie iniciatyvą pasakoja muzikantas.

 

 

„Pastebime, kad šiandien žmonės tampa vis labiau pilietiški, keičiasi jų savimonė, stiprėja bendrystės jausmas. Ši akcija yra vienas iš pavyzdžių. Šiandien atrodo sunkiai įtikima, bet skirtumai akivaizdūs – dar prieš keletą metų trečdalis donorų duodavo kraujo už atlygį, tai dabar neatlygintina donorystė tampa net  giminės, šeimos tradicija, vis labiau tampa žmogaus garbės reikalu, ypač tarp jaunimo. Būtent jaunimas stumia į priekį savanorystės idėją ir ja užkrečia kitus. Pastebimai pasikeitė ir vyresnio amžiaus žmonės – ėmė suprasti, kad ne viską galima ir reikia pirkti už pinigus, “ – Nacionalinio kraujo centro vadovė Joana Bikulčienė.

Jurgis Brūzga kviečia ne tik duoti kraujo, bet ir aktyviai platinti donorystės žinią – kiekvieną donorą ragina kelti nuotraukas į socialinius tinklus, žymėti jas #PADARYKTAI! ženklu ir užkrėsti idėja kitus. Pirmam šimtui donorų žinomas atlikėjas dovanoja savo debiutinį albumą „175“.

 

Nacionalinis kraujo centras primena, kad donorais gali būti asmenys nuo 18 iki 65 metų. Be to, donoras turi sverti ne mažiau 50 kg. Nacionalinio kraujo centro padaliniai yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button