Nuo šiol negalią turintiems vairuotojams atvažiuoti į miesto centrą bus dar patogiau – nuo balandžio pradžios daugėja stovėjimo vietų neįgaliesiems. Naujas stovėjimo vietas galima rasti Konstitucijos pr. 23, J. Lelevelio g. 1 ir A. Smetonos g. 3, o taip pat – ir prie Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės Upės g. 9. Iš viso centrinėje miesto dalyje, kartu su naujai paženklintomis, yra apie 140 neįgaliųjų transportui išskirtų stovėjimo vietų, pažymėtų atitinkamais kelio ženklais.

„Viešosios erdvės turi būti pritaikytos neįgaliesiems. Jaučiamas pagerėjimas šia linkme, tačiau mieste vis dar yra vietų, kur negalią turintieji negali jaustis patogiai. Todėl, siekiant užtikrinti patogų judėjimą Vilniaus mieste, ir plečiame neįgaliesiems skirtų stovėjimo vietų tinklą“, – teigia SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Neįgaliųjų integravimas į visuomenę bei viešosios infrastruktūros pritaikymas jų poreikiams – svarbus miesto uždavinys. Vilniaus savivaldybė per pastaruosius dvejus metus ieškojo sprendimų, kurie galėtų palengvinti neįgaliųjų judumą mieste – daugelyje miesto vietų žemino šaligatvių bortelius, atnaujinant Neries krantinę įrengė neregių vedimo sistemą, diskutavo su neįgaliųjų atstovais dėl infrastruktūros pritaikymo jų poreikiams.

Primenama, kad neįgalieji automobilius, pažymėtus neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele, gali nemokamai statyti visose vietine rinkliava apmokestintose automobilių stovėjimo vietose. Tuo tarpu automobilius su skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ nemokamai galima statyti tik specialiai paženklintose stovėjimo vietose, kuriose leidžiama statyti ir neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele pažymėtus automobilius.

Ši kortelė turi būti padėta automobilio viduje už priekinio stiklo ant prietaisų skydelio keleivio pusėje iš lauko gerai matomoje vietoje ta puse, kurioje atspausdintas kortelės numeris ir galiojimo data. Daugiau informacijos ir specialiai neįgaliųjų transportui išskirtas stovėjimo vietas galima rasti čia: https://www.parking.lt/lt/2/41.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist