Per 2500 bėgikų šį sekmadienį jau 41-ąjį kartą bėgs Vilniaus gatvėmis tradiciniame „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“. Šalčio nebijantys entuziastai tradicinę šventę miestui kurs ne tik savo aktyvumu ir gera nuotaika, bet ir pačių pasigamintais kostiumais.

Bėgikai tampa išradingesni

„Nuolatiniams bėgimo renginių svečiams „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ jau tapo tradiciniu sezono uždarymu, renginiu, įprasminančiu pasirinkimą gyventi sveikai ir rūpintis gera savijauta visus metus, net ir per šventes. Vis dėlto, norėčiau atkreipti dėmesį, kad mažiau patyrusiems tai puiki proga prisiminti, kad sportui nėra blogo oro ir pradėti laikytis naujametinių pažadų iš karto, o ne nuo kitų metų ar kito pirmadienio“, – sako 3 km distanciją pasirinkusi vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė. Prie jos prisijungs dar per 150 „Eurovaistinės“ komandos narių.

Renginio organizatorius Darius Mikulis pastebi, kad kasmet bėgikai tampa vis išradingesni ir patys kuria nuotaiką. „Kalėdinis bėgimas – dovana sau po kalėdine eglute. Tad svarbiausia yra gerai praleistas laikas su draugais ir artimaisiais, pačių originaliais kostiumais kuriama emocija. Bėgdami drauge parodome, kad esame didelė bėgimą mylinčių žmonių bendruomenė, kuriai, nepaisant oro, ši veikla teikia daug malonumo. Vis daugiau ir daugiau bėgikų kalėdinis bėgimas Vilniuje tampa geriausia dovana“, – kalbėjo D. Mikulis.

Bėgti drauge kviečia ilgametės tradicijos ir kilnus tikslas

Šiemet „Eurovaistinės Kalėdiniame bėgime“ ruošiasi dalyvauti per 2500. Vienas jų – Vytautas Stanevičius, kuris dar nepraleido nei vieno Kalėdinio bėgimo. Vyras prisimena, kad anksčiau bėgikų laukdavo didesni speigai. Jam pačiam teko bėgti, kai termometro stulpeliai rodė –27 °C. Šiemet numatoma +1 °C, tad bėgikams dėl spaudžiančio šaltuko jaudintis neverta.

Tradiciškai bėgimo matų palydėti ketina ir olimpietis Valdas Dopolskas, bėgikės dvynės Milda ir Monika Vilčinskaitės. Su komanda bėgti ir „Aplenkti vėžį“ skatins savo vardo paramos fondo įkūrėjas krepšininkas Rimantas Kaukėnas. Pasak jo, visuomenėje žymūs žmonės ir jo paramos grupės nariai dalyvauja bėgimuose ne tik dėl kvietimo aukoti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, bet ir skatina žmones susimąstyti apie ligas, kol jos jų dar neužklupo: „Kas 4-tas žmogus Lietuvoje serga vėžiu. Turime apie tai kalbėtis, nes kai susergama, visas gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis – žmonės užsidaro, jie nebenori nieko girdėti ir pasakoti apie savo ligą. Tačiau kartais pasidalijimas savo istorija ir patirtimi gali įkvėpti kitą ir išgelbėti jam gyvybę“, – sako R. Kaukėnas.

Programa – nuo ankstaus ryto

Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę bėgikai į gatves įsiruoš jau nuo ankstaus ryto. Eismas Vilniuje bus ribojamas nuo 8 val., o nuo 10 val. – visiškai uždaromas pagrindinėse miesto gatvėse. Bėgimo trasa nusidrieks per senamiesčio gatves: Gedimino prospektą, Šventaragio g., L. Stuokos Gucevičiaus g., Liejyklos g., Totorių g., Šv. Ignoto g., Dominikonų g., Gaono g., Stiklių g., Pilies g., Šv. Jono g., Universiteto g., Šventaragio g., B. Radvilaitės g., Maironio g., Išganytojo g., Bokšto g., Savičiaus g., Augustijonų g., Šv. Kazimiero g., Didžioji g., pro Rotušės aikštę į Vokiečių g., Vilniaus g., Liejyklos g., Totorių g., Labdarių g ir Vilniaus gatves. Finišas – šalia V. Kudirkos aikštės. Eismas bus ribojamas iki 14 valandos.

Dalyviai savo bėgimo numerius gali pasiimti iš GO9 prekybos centro penktadienį ar šeštadienį. Kiti tai galės padaryti ir bėgimo dieną. Nuo 9.30 val. bus dalijami numeriai bei registruojami nauji dalyviai. Startas 12 km distancijai duodamas 10.30 val.

Bėgimo dalyviai realiu laiku galės parsisiųsti „Copictures“ fotografų užfiksuotų sportinių akimirkų. Renginys bus transliuojamas tiesiogiai 15min.lt portale.

„Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ vyks gruodžio 18 dieną. Startas – prie V. Kudirkos aikštės. Renginio programa – http://www.kaledinisbegimas.lt/dalyviams-2/programa/

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist