Gražiausias metų šventes sutikite kartu su užburiančių miuziklų ir ypatingomis Kalėdinių giesmių melodijomis. Gruodžio 12 d. „Compensa” koncertų salėje koncerte „Christmas on Broadway” Kalėdinę nuotaiką skleis alikėjai iš Didžiosios Britanijos: Deborah Myers, Ian Virgo ir Adrian Der Gregorian kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Muzikos mylėtojus savo grojaraščius siūlome papildyti keletu kūrinių iš Kalėdinės „Christmas on Broadway” klasikos lentynos – be jų neįsivaizduojamos nė vienos Šventos Kalėdos.

Tradicinė Kalėdų giesmė „Silent Night“ („Tyli naktis“)

Giesmė „Tyli naktis“ – neatsiejama Kalėdų dalis. Mažai žinančių, kad daina sukurta 1818 metais austrų kompozitoriaus Franz Xaver Gruber bei rašytojo Joseph Mohr. Dabar ši ramybę ir viltį skleidžianti giesmė yra išversta į 140 kalbų bei atliekama garsiausių pasaulio atlikėjų, o 2011 metais – įtraukta į UNESCO kultūrinį paveldą.

„Baby It‘s Cold Outside“

1944 metais amerikiečių kūrėjo Frank Loesser romantiškas kūrinys „Baby, It’s Cold Outside“ originaliai parašytas filmui “Neptūno dukra”. Dabar šildo širdis atliekamas žymiausių pasaulio atlikėjų, tokių kaip Ray Charles, Dolly Parton, Michael Bublé ar Lady Gaga.

„Have Yourself A Merry Little Christmas”

1944 metais Hugh Martin ir Ralph Blane daina „Have Yourself a Merry Little Christmas“ parašyta miuziklui „Meet Me in St. Louis“. Ją vėliau išpopuliarino Frank Sinatra, o 2014 m. Sam Smith įrašė naują šios dainos versiją ir kūrinys vėl šoktelėjo į muzikinius topus Australijoje ir gimtojoje atlikėjo šalyje – Jungtinėje Karalystėje.

“White Christmas”

Kūrinys sulaukė šlovės, kai suskambo vienoje iš NBC radijo laidų atliekama Bing Crosby, o sukurta buvo Irving Berlin filmui “Holiday Inn”. Tai yra daina pripažinta vienu svarbiausių dvidešimto amžiaus kūrinių. Gineso rekordų knygoje vadinama visų laikų daugiausiai kopijų pardavusiu singlu, nustūmusi Elthon John kūrinį “Candle in the Wind 1997”.

John Lennon & Yoko Ono – „Happy Xmas (War Is Over)“

1971 metais vienas iš keturių legendinės grupės „The Beatles“ narių John Lennon ir jo mylimoji Yoko Ono sukūrė dainą „Happy Xmas (War Is Over)“. Ši daina buvo lyg muzikinis protestas prieš Vietnamo karą ir skleidė viltį, optimizmą, gerumą bei taiką. Šiais laikais jis nepraranda savo aktualumo, dažnai perdainuojamas atlikėjų norint atkreipti dėmesį į teroristinius išpuolius, gamtos katastrofas ar dar vis, deja, vykstančius karus. O 2015 metais Cheryl Crow, Aloe Blacc ir Peter Frampton atliko šį kūrinį Madison Sqaure Garden, Niujorke, koncerte skirtam paminėti John Lennon 75-ąjį gimtadienį.

Šias Kalėdines dainas galėsite išgirsti jau rytoj, gruodžio 12 dieną, „Compensa” koncertų salėje kartu su žymiais Brodvėjaus atlikėjais, Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Robert Purvis, šventiniame koncerte „Christmas on Broadway”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.